Як побудувати бджоляник. бджоляник для бджіл.

бджоляник - це приміщення, яке служить для зимівлі бджіл. Воно має бути теплим, захищати від вітру, холоду, шуму. Якщо бджоли зимують в таких умовах, вони менше з'їдають за зиму меду. Сьогодні багато бджолярів, стверджують, що зимівля бджіл краще проходить в зимівниках, ніж на воле.Существуют бджоляник трьох видів: надземні, підземні та напівпідземні. Підземні бджоляник. Уже назва говорить, що вони знаходяться в землі, тільки стеля розташований на поверхні землі. Напівпідземні поглиблені в землю на 1 метр.
Інструкція
1
Виберіть сухе піднесене місце, правильно розрахуйте його внутрішній обсяг, враховуючи кількість бджіл. Якщо приміщення буде маленьке, то в бджолянику підвищиться вологість, а значить з'явиться цвіль. Зустрічаються бджоляник, де продумана система вентиляції.
2
Для підземного бджоляника викопайте яму глибиною 2 метри і розміром 3,5 х 2,5 м, обкласти її цеглою або керамзитоблоками.Некоторые бджолярі роблять зруб з бруса, обшивають фанерою або пінопластом. Дах треба трохи підняти і закрити плитами товщиною 4 см і засипати землею. Але обов'язково потрібно зробити вентиляцію, витяжну трубу. Встановити двері і стелажі.
3
Щоб не проникала всередину атмосферна волога, зробіть на відстані 1 метра відвідну водостічну канаву. Деякі бджолярі встановлюють обігрівачі. Восени приміщення добре провітрюють, білять, продумують, як убезпечити бджіл від мишей. Сухі вулики заносять (без дахів та утеплення) після перших заморозків і розкладають на стелажах. В бджолянику завжди повинно бути тихо і темно. Найкращою вважається температура в бджолянику від 0 до 3?.
4
Якщо клімат теплий, взимку температура не опускається нижче -18? C, то такий надійний бджоляник будувати не варто. Коли бджоли зимують на пасіці, вони навесні краще розвиваються, менше хворіють і більше виробляють меду. А щоб захистити пасіку від опадів і вітрів, можна вулики помістити в сарай. Якщо його немає, то зробіть ширми, що закривають вулики від вітру. Під час зимівлі стежте, чи не підбираються чи гризуни до вулика, чи не турбує бджіл шум.
5
При відлигах треба перевірити, щоб дах не була вологою, не допускати утворення на поверхні даху крижаної кірки, яка ускладнює провітрювання вулика. Десь до середини лютого починайте прослуховувати вулика. Якщо все протікає нормально, то у вулику дуже тихий, ледь помітний шум. Якщо шум гучний, але рівний, значить бджолам душно або жарко.
6
Збільште летковое отвір. Бджоли підняли дуже різкий шум, значить, у вулику є рух повітря, потрібно прикрити вулик від вітру. Дуже гучний шум і вибризгіваніе бджіл з льотка, каже, що бджолам тісно, не вистачає води або корму. Голодні бджоли шумлять як осіннє листя, дуже тихо. Підгодовують їх сумішшю рідкого меду і цукрової пудри. Якщо пропала матка, то шум у бджіл жалібний. Щоб бджоли перезимували добре, треба про це подбайте ще влітку. Заздалегідь підготуйте свою пасіку до зимівлі.