Як підключити трифазний лічильник. Як правильно встановити трифазний лічильник.

Давайте спочатку розберемося, що таке електро лічильник ? Це прилад, що враховує споживану електроенергію. Лічильники бувають: однотарифні, двухтарифні, трехтаріфний; однофазні, трифазні. Трифазний електричний лічильник - це прилад для обліку електроенергії в 3 і 4 провідних мережах, де перемінний трифазний струм з частотою 50 гц.Такіе трифазні лічильник і встановлюють для того, щоб споживачі могли підключати більше електроприладів, потужність яких не тільки 220 вольт, але і 380.
Інструкція
1
Щоб встановити трифазний лічильник треба написати заяву в організацію, яка постачає вам електроенергію. Підключати лічильник обов'язково повинен професійний електрик. Це не тільки вимога організацій, які постачають електроенергію, це і норма безпеки. Непрофесійне підключення лічильник а може дорого обійтися господарями житла, та й самому горе-майстру.
2
Встановіть електро лічильник там, де проходить електропроводка. Всі електричні дроти, які підходять до квартири приєднайте до вхідних клем електро лічильник а, а вихідні клеми - це вже роздільник електричного потоку, електрична проводка абонента.
3
Встановлюйте лічильник тільки в легкодоступних місцях для обслуговування, на панелях, щитах, в спеціальних шафах, тобто на жорсткій основі. За встановленими правилами панель зі лічильник ом встановлюється на висоті не менше 130 см і не вище 170 см.
4
опломбує пристрій. Робить цю процедуру працівник організації, що поставляє вам електроенергію. Як тільки ви опломбіруете лічильник , можна робити електропроводку в квартирі.
5
Якщо вам довелося встановити лічильник , де є небезпека забруднення або місце доступно для сторонніх осіб, то лічильник краще встановити в спеціальний шафа. Така шафа має віконце на рівні циферблата і замикається на ключ.
6
Наявність скруток і пайок в електропроводці до лічильник у не допускається. Саме менше перетин проводів до лічильник ам 2,5 мм2 алюмінієвих проводів 4 мм2. Близько лічильник ов при монтажі проводки потрібно залишати кінці проводів не менше 120 мм. Перед лічильник ом ізоляція на довжині нульового дроти 100 мм повинна відрізнятися забарвленням. У приміщеннях з напругою в мережах до 380 вольт, потрібно передбачити відключення лічильник а спеціальним комутаційним апаратом на відстані 10 метрів від лічильник а.
7
Коли встановлюєте лічильник , забезпечте надійний, міцний контакт приєднуваних проводів. Клеммовие гвинти затягуйте в 2 прийоми. Якщо при підключенні використовуєте мідний гнучкий провід, то заздалегідь зробіть лудіння припоєм. Використовуйте олов'яно-свинцевий припой, він забезпечить більш надійне з'єднання. Рекомендується через півроку експлуатації лічильник а викликати представника організації поставляє електроенергію і перевірити в клемному ряду контакти.
Корисна порада
Якщо ви хочете перевірити, чи правильно підключений лічильник, чи вірні його показання, то вимкніть всі ваші електроприлади і подивіться, як поводиться диск лічильника. Якщо він не обертається, значить, установка пройшла добре. Можна вирахувати чи правильно лічильник підраховує споживану електроенергію. Візьміть електроприлад, у якого ви знаєте потужність. Увімкніть його на 5 хвилин і подивіться, скільки електроенергії він змарнує. Порівняйте витрати паспортних даних і лічильника. Якщо результати відрізняються, зверніться в організацію, яка постачає енергію. Підключення лічильника це обов'язковий захід, але треба зробити так, щоб облік приносив максимальну вигоду.
Лічильник є обліковим приладом для споживаної електроенергії. Встановлювати і підключати його потрібно правильно. Інакше це може дорого обійтися. В даний момент існує безліч різних категорій лічильників: індукційні, електронні, електродинамічні. За тарифними планами розрізняються на: одне тарифні, двох тарифні, трьох тарифні. Також діляться на: однофазні та трифазні.
Інструкція
1
Встановіть електролічильник в безпосередній близькості від місця електропроводки, зміцнивши на роликах, які на ньому знаходяться.
2
Все дроти, що проходять в квартирі, приєднайте до вхідних клем електролічильника.
3
Вихідні клеми використовуються як електроприводу, для окремого абонента.
4
З кожним електролічильником йде схема його підключення. Під кришечкою знаходяться 4 гвинтових затиску. Підключіть: до першого - питающую фазу, до другого - фазу відмираючу до навантаження, до третього - нульовий провід, що минає до навантаження. Всі електроприлади, повинні мати заземлення.
5
Панель з електроприладом і запобіжниками, встановіть в доступному місці, на відстані 130-170 сантиметрів від підлоги.
6
Після установки і підключення, лічильник повинен бути опломбований. Це виробляє майстер енергосистем.
7
Підключення електролічильника також краще проводити з участю фахівця з енергосистем.