Як намалювати північне сяйво.

Краса північного сяйва запам'ятовується всім, кому хоч раз в житті довелося його побачити. На жаль, спостерігати його можна далеко не скрізь. Але нехай це чудове явище природи залишиться хоча б на папері, адже для цього всього лише і потрібно, що фарби і поролоновий тампон.
Вам знадобиться
  • Лист паперу
  • Фарби
  • Поролонові тампони
  • Зображення або фотографія з північним сяйвом.
Інструкція
1
Лист паперу в даному випадку краще взяти чорний або темно-синій. Якщо ні чорного паперу, яка в достатній мірі вбирає вологу, можна затонувати звичайний альбомний аркуш. Для цього розведіть чорну гуаш. Тонувати зручніше шматком поролону, тоді гуаш лягає більш рівно.
2
Розгляньте картинку. Північне сяйво складається з різнокольорових ламаних ліній. Їх можна буде намалювати, не відриваючи руки. Може бути, вам попадеться картинка, де червоні й зелені сполохи колами розходяться навколо Полярної зірки. Можна намалювати і таке північне сяйво , але тоді треба постаратися, щоб кінець кола сомкнулся з його початком.
3
Подивіться, якого кольору сполохи на картинці і підберіть відповідні фарби. Зробіть поролонові тампони. Для цього шматочок поролону просто намотайте ниткою на паличку. Можна взяти і просто шматочки поролону, але тампонами зручніше проводити вертикальні лінії, не торкаючись рукою листа.
4
Відрепетируйте рух. Візьміть в руку тампон так само, як ви зазвичай тримаєте олівець чи ручку. В повітрі проведіть вертикальну лінію трохи під кутом до горизонту. У верхній точці зробіть гострий зигзаг і ведіть руку вниз, теж трохи під кутом. Зигзаги повинні розташовуватися густо. І внизу бути ближче один до одного, ніж вгорі.
5
Намалюйте першу зиґзаґоподібну лінію на аркуші. Намагайтеся, щоб рука йшла вільно, без жодного напруження. Перш, ніж малювати другу лінію, можна дати першому малюнку висохнути. Другу лінію малюйте так, щоб зигзаги потрапляли між зигзагами першої лінії. Фарба при цьому розмазуватися не повинна.
6
Після того, як ви зробите кілька білих, зелених і яскраво-червоних зиґзаґоподібних ліній, доповніть малюнок одиночними спалахом в різних частинах малюнка.
7
Північне сяйво можна намалювати і на стіні кімнати. Причому купувати якісь особливі фарби для цього не потрібно. Просто затонуйте шпалери чорним і малюйте сяйво точно так само, як і на маленькому аркуші, тільки штрихи треба робити великі.
Зверніть увагу
Перед тим, як почати малювати, дайте затонованих листу підсохнути. Гуаш повинна бути досить густий, щоб уникнути її розтікання.
Корисна порада
Замість альбомних аркушів можна використовувати, наприклад, шматки шпалер, вирізавши їх за потрібною формою.