Як оформити лабораторну роботу.

Лабораторні роботи виконуються, як правило, з точних наук: хімія, фізика, біологія і т.д. У більшості випадків вони служать для того, щоб підтвердити або спростувати теоретичні дані. А також цей вид робіт використовується в багатьох навчальних закладах для показовості проведених лекцій: те, що пройдено на практиці чітко фіксується в пам'яті і пройдений матеріал краще закріплюється. Оформлення лабораторної роботи - важлива частина заняття. Воно дає можливість повертатися до вже зробленого і аналізувати дії. Тому записи повинні бути зроблені акуратно, покроково і найбільш точно відображати суть роботи.
Вам знадобиться
  • зошит, креслярські приналежності (олівець, лінійка, транспортир, циркуль) - визначаються індивідуально для кожної роботи, навички роботи в лабораторії або керівництво викладача.
Інструкція
1
Придбайте загальний зошит. Бажано формату А4 або більше. У такій зошити зручно замальовувати необхідні схеми. Звичайно, несподручно носити такий додаток з собою, але можна залишати його безпосередньо в лабораторії.
2
Перший лист зошити оформите наступним чином: П.І.Б., предмет, група. Для студентів або лаборантів оформлення роботи є дуже важливим моментом, т.к. досвід буває складно відтворити, а втрата результатів вельми неприємна. Титульний аркуш дає можливість зошити повернутися до вас, якщо вона буде знайдена вашими одногрупниками або колегами.
3
Пронумеруйте сторінки зошита. Кожну нову лабораторну роботу починайте з її номера і назви. В кінці зошита оформите зміст. Це дасть вам можливість не перегортати постійно зошит, а подивившись номер сторінки, знайти необхідне.
4
За допомогою олівця і лінійки розділіть розворот зошита на три рівні колонки. У першій колонці запишіть назву лабораторної роботи, список використовуваних приладів, обладнання та реактивів. Необхіднозаписувати концентрацію і об'єм розчинів, масу речовин, наявність каталізатора (якщо оформляєте лабораторну з хімії).
5
У другій колонці виконуються креслення, замальовують схеми. Якщо для роботи необхідна будь-яка установка або прилад, то можна зобразити їх від руки. При повторному досвіді буде простіше відтворити умови лабораторної. У цій же колонці записуйте рівняння реакцій, ланцюжки перетворення, хід роботи, формули та вимірювання.
6
В останній колонці записуйте висновки. Всі результати досліджень, спостереження і примітки, вироблені під час роботи, відзначайте в зошиті відразу, інакше пізніше можете упустити важливі моменти. Даний спосіб оформлення використовується в багатьох навчальних закладах і є досить зручним і простим.