Як вести домашню бухгалтерію.

Вести домашню бухгалтерію можна різними способами: скориставшись традиційної зошитом, звичайну програму електронних таблиць або спеціалізовану, яка враховуватиме, і контролювати ваші кошти.

Ефект від домашнього обліку значно збільшиться, якщо ви аналізуватимуть всі свої статті витрат, навіть пару хвилин в день.Для того щоб спростити весь процес обліку, слід вивчити саму інтуїтивну програму по веденню бухгалтерії. Зараз існує маса різних програм: для домашніх комп'ютерів, КПК і навіть для стільникових телефонів, для новачків і більш просунутих бухгалтерів, на різних мовах, розроблені іноземними та вітчизняними компаніями. Тому навіть найвибагливіший користувач, може вибрати саме те, що необходімо.Іменно даними фактом пояснюється те, що практично відсутні негативні відгуки про спеціалізовані програмах з обліку своїх фінансів. Наприклад, можна вести домашню бухгалтерію в Excel. Однак, як правило, не кожен здатний розібратися в даній програмі, багато хто не вміють працювати з таблицями і будувати різні графіки. Тому більшість воліють використовувати спеціалізовані бухгалтерські програми, в яких все зроблено тільки для безпосереднього врахування ваших фінансов.Еслі ви вирішили вести облік своїх фінансів в домашніх умови, але не знаєте, з чого краще почати, тоді скористайтесь однією з найпопулярніших програм: «1C: Деньги »,« Домашні фінанси »,« MyMoney »,« Сімейна бухгалтерія »,« Personal Money »,« Домашня бухгалтерія »,« ReadyCash »і багато інших. Ці програми можна знайти у вільному доступі в мережі Інтернет. Попрацювавши з однієї з перерахованих програм, ви зрозумієте, підходить ця програма вам чи ні, і в подальшому, при необхідності, можна вибрати будь-яку іншу програму.

Запорукою стабільно успішної діяльності компанії є якісна організація її бухгалтерії. З чого починати знає будь-який бухгалтер, але якщо ви вперше до своїх обов'язків, незайвим буде прояснити деякі деталі.
Інструкція
1
Розробіть облікову політику, яка повинна бути затверджена наказом чи розпорядженням особи, відповідальної за ведення обліку. Прийняття облікової політики здійснюється протягом 90 днів з моменту державної реєстрації компанії, незалежно від сфери її діяльності та форми організації бухгалтерського обліку. В обліковій політиці закріплюються робочий план рахунків, що містить як синтетичні, так і аналітичні рахунки; форми первинних документів, використовуваних для оформлення господарських операцій, по яких нормативними актами не передбачені типові форми первинних документів, а також форми документів для внутрішньої звітності; порядок інвентаризації та методи оцінки майна і зобов'язань компанії; правила і техніка документообігу та обробки облікової інформації; порядок контролю за здійсненням операцій, та інші рішення, необхідні для якісної організації бухгалтерського обліку.
2
оприбутковують активи, отримані в якості внеску в статутний капітал підприємства, складіть штатний розклад, оформите накази призначення на посаду головного бухгалтера конкретної особи.
3
В штатному розкладі вкажіть склад працівників підприємства, їх заробітну плату, розмір ставок, надбавки, посади. Далі складіть облік трудових договорів (у тому числі і колективних), і розробіть порядок додаткових виплат. Користуйтеся автоматизованими програмними комплексами, переведіть документообіг і бухоблік в електронний вигляд.
4
На кожного вперше який влаштувався співробітника заводите відповідні документи з обліку праці та заробітної плати (в першу чергу, трудова книжка і картка персоніфікованого обліку). Укладіть і оплатите страхові соціальні договори.