Як змусити Кактуси цвісти.

Щоб кактуси цвіли, необхідно доглядати за ними чітко за календарем. Звичайно, кактуси - рослини невибагливі, проте вони чутливі до зміни сезонів. За "дотримання режиму" вони віддячать вас цвітінням.
Вам знадобиться
  • Вода, освітлення, добрива
Інструкція
1
В січні кактуси знаходяться в стані спокою, полив майже не проводиться. Слідкуйте за станом рослин - чи не з'явилися на них ознаки хвороб або шкідників? Найбільш важкий місяць - лютий. Рослини ослабли і, щоб їх "підбадьорити", можна почати пересадку в більш насичену грунт. Звертайте увагу на стан коренів. Чи не поливайте кактуси після пересадки.
2
В сонячні дні березня можна обприскувати кактуси теплою водою і починати трохи більше поливати. Для того, щоб рослини звикли до зміни пір року, спочатку рекомендується легке притінення в полуденний час. Можна продовжувати пересадку. Багатьом кактусам для компактної форми росту буде потрібно обрізка. В квітні у деяких кактусів вже можуть почати з'являтися бутони. Рослини можна злегка підгодувати. В травні кактуси притенять вже не варто. У багатьох з'являються бутони, і тепер пересаджувати ці кактуси можна тільки після отцветенія. З середини травня в хмарні дні кактуси слід виносити на свіже повітря.
3
При правильному догляді в червні більшість видів перебуватиме в основному періоді росту і цвітіння. Триває цвітіння і в липні. В серпні можна додати в горщики з кактусами калійні і фосфорні добрива. У вересні підгодівлі припиняють, а полив зменшують.
4
У жовтні та листопаді поливати слід ще менше. В грудні знову наступає зимовий спокій, під час якого треба перевіряти, не захворіли чи рослини. У цей період особливо небезпечний борошнистий червець, з яким борються за допомогою маленької жорсткої кисті, змоченою інсектицидом або розведеним спиртом.
Корисна порада
У домашніх умовах кактуси найкраще розміщувати на вікнах.