Як намалювати вазу олівцем. Як на вчитися малювати вазу з квітами.

Малювання вази олівцем - один з етапів навчання академічному малюнку. Студенти мистецьких навчальних закладів малюють в основному гіпсові або мармурові вази. Якщо ви вчитеся малювати самостійно і білої вази у вас немає - візьміть будь-яку.
Вам знадобиться
  • Лист паперу
  • Олівець
  • Ваза
Інструкція
1
Посередині аркуша проведіть вертикальну лінію. На деякій відстані від нижнього краю проведіть до неї в обидві сторони перпендикуляр. Користуватися лінійкою в цьому випадку не варто, необхідно все робити на око і від руки.
2
Посередині аркуша проведіть вертикальну лінію. На деякій відстані від нижнього краю проведіть до неї в олбе боку перпендикуляр. Користуватися лінійкою в цьому випадку не варто, необхідно все робити на око і від руки.
3
Визначте співвідношення висоти і ширини вази в різних її частинах. Відкладіть на вертикальній лінії приблизну висоту. Подивіться, на які частини ділиться ваза. У неї може бути горлечко, сама опукла частина і так далі. Визначте, на який приблизно висоті знаходяться самі опуклі або увігнуті частини і проведіть через ці точки горизонтальні лінії. Ці допоміжні лінії краще проводити твердим олівцем , щоб вони були не дуже помітні.
4
Визначте співвідношення частин між собою по товщині Намітьте на горизонтальних лініях приблизні відрізки. З'єднайте кінцеві точки цих відрізків тонкої лінією. Зверніть увагу на те, що ваза, швидше за все, симетрична. А відповідно, на малюнку теж необхідно дотримуватися симетрію.
5
Коли розберетеся з контурами вази, визначитеся з формою. Передайте особливості форми легкої світлотінню. Випукліші ділянки виглядають світлішими, увігнуті - темнішими. На округлих частинах напрямок штрихування може збігатися з лініями контуру. Але можна застосувати і пряму штрихування різних напрямків. Позначте світлотінню спочатку самі опуклі і самі увігнуті частини вази, а потім переходите до деталировке. Зверніть увагу на те, що світло і тінь плавно перетікають одна в одну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LCqI11dGV2w
Зверніть увагу
Лист паперу в даному випадку краще розташувати вертикально. Однак низьку широку вазу можна малювати і на горизонтальному лісте.Вазу можна намалювати на тлі драпірування. Якщо ваза біла, переважніше взяти сірий шовк або щось на зразок цього. Цвітну вазу малюйте на одноколірному фоні. Якщо ви тільки починаєте вчитися малювати, виберіть вазу найпростішої форми.
Корисна порада
Запасіться простими олівцями різної твердості. Краще купити відразу набір, де є і тверді, і м'які олівці.