Як в'язати козирок.

Якщо ви навчилися виконувати спицями та гачком різні головні убори, спробуйте пов'язати козирок - ця деталь корінним чином змінить звичайне виріб. За допомогою цього важливого елемента можна зробити будь-яку модель - від жіночого кепі до чоловічої бейсболки. Для роботи вам знадобляться вовняні, синтетичні або бавовняні нитки; якщо ж ви хочете зробити шапку з жорстким козирком, - то і підкладковий матеріал.
Вам знадобиться
  • - Дві спиці
  • - Нитки для в'язання спицями та гачком
  • - Гачок
  • - Праска з функцією пара
  • - Пластиковий шаблон
  • - Папір, сантиметр, ножиці і олівець для викрійки
Інструкція
1
Спочатку потрібно викроїти козирок згідно певної щільності в'язання. Щоб не помилитися з розміром, обов'язково зробіть зразок роботи 10 на 10 см. Прикладіть пробне в'язане полотно до викрійці - так вам буде легше орієнтуватися, скільки потрібно набирати петель і де доведеться робити убавленія.
2
Наберіть на спиці необхідну кількість петель і зв'яжіть перший лицьовій ряд. Далі продовжуйте виконувати хусткової в'язки (у кожному ряду вив'язуються тільки лицьові петлі).
3
Відразу (з другого ряду) почніть убавленія для плавного заокруглення козирка. Один ряд пров'язуйте як звичайно, а через ряд скорочуйте в'язання на одну петлю з лівого і з правого краю роботи. Отримавши козирок потрібної форми, закрийте петлі останнього ряду.
4
Для більш жорсткого козирка вам потрібно виконати дві деталі - верхню і нижню - лицьової гладдю. Отпарьте обидві готові боку вироби і акуратно зшийте їх одна до іншої, залишивши підстава козирка вільним. Виверніть деталь, прокладете її готовим шаблоном з м'якого пластику і пришити до готового вязаному головному убору «петелька в петельку» - трикотажним швом.
5
Зробіть ланцюжка з необхідної кількості повітряних петель і додайте 3 петельки для підйому на наступний ряд. Після цього зв'яжіть перший ряд: зробіть стовпчик з накидом, ввівши гачок в п'яту повітряну петлю; далі вив'язувати стовпчики з накидом до кінця ряду.
6
Продовжуйте в'язання козирка в такій послідовності: • 2 ряд. Поворот за допомогою повітряної петлі, потім стовпчик без накиду (гачок вводиться в перший стовпчик з накидом); далі в'яжіть стовпчики з накидом і закінчите ряд стовпчиком без накиду. • 3 ряд. Поворот; перейдіть до першого стовпчику з накидом, скориставшись з'єднувальним стовпчиком. Над другим в ряду стовпчиком з накидом зробіть стовпчик без накиду і знову робіть далі накиди. В кінці ряду - стовпчик без накиду і з'єднувальний. • 4 ряд. Поворот; з'єднувальний стовпчик допоможе вам перейти до стовпчика без накиду. В'яжіть 1 стовпчик без накиду; стовпчики з накидом; в кінці - стовпчик без накиду і з'єднувальний.
Корисна порада
Щоб в'язаний гачком козирок був щільним, необхідно скласти робочу нитку (з якої пов'язана вся шапка) в два рази.
Якщо ви хочете пов'язати кепку для літа, то вибирайте малюнок ажурний, нитки тонкі. А якщо для зимового сезону, нитки беріть товсті вовняні і в'яжіть більш щільною в'язкою. Задекорувати кепку можна за своїм бажанням, пришити паєтки, намистини.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - картон.
Інструкція
1
Зразок в'язки: наберіть непарне число петель.1 ряд - 1 лицьова, 1 виворітна петля.2 ряд - 1 петлю зняти (робоча нитка перебувати перед спицею), 1 лицьова петля і т.д.Начіная з третього ряду, малюнок повторюється.
2
Наберіть 80 петель і в'яжіть 6 см за зразком для одвороту. Потім з кожного боку одвороту наберіть ще по 6 повітряних петель і далі в'яжіть без змін 14 см.
3
Тепер розділіть всі петлі на три частини, після чого залиште 31 петлю на початку ряду і 31 петлю в кінці його без пров'язування (бічні частини), а в'яжіть тільки середні 30 петель, пров'язуючи в кінці кожного лицьового і виворітного ряду останню петлю середній частині разом з крайньою петлею від бічної частини. Так в'яжіть до тих пір, поки всі петлі бічних частин НЕ будуть закриті і на спицях залишиться тільки 30 петель середній частині кепки.
4
Далі в'яжіть ці 30 петель прямо, пров'язуючи разом останню петлю ряду з крайової петлею від бічної частини.
5
Коли всі крайові петлі будуть закриті, приступайте до вив'язування козирка. Для цього спицею підтягніть по 6 петель (з кожного боку) з числа раніше доданих до відворотом і в'яжіть верхню сторону козирка, що складається з 42 петель, панчішних в'язанням.
6
Для заокруглення козирка в'яжіть його укороченими рядами, в кінці кожного ряду не довязивайте по дві петлі до тих пір, поки в середині не залишиться 16-18 петель.
7
Потім зв'яжіть нижню сторону козирка подовженими рядами, пров'язуючи в кінці лицьового і виворітного ряду на дві петлі більше попереднього ряду. Коли число провязани петель досягне 42, закрийте всі петлі одну за одною.
8
Виріжте з картону козирок. Вставте його в усередину пов'язаного козирка і зшийте. Прикріпіть відвороти.
9
Наберіть сім петель і зв'яжіть гумкою 1 * 1 ремінець такої довжини, щоб протягнути його від одного кінця козирка до іншого. Пришийте ремінець.
10
Зв'язану кепку виперіть в теплій воді, трохи відіжміть. Вологу кепку натягніть на дно банки і залиште висихати. Це потрібно для додання форми.
Корисна порада
Козирок можна вирізати з картону, а також з пластикової пляшки.