Як навчитися бігати на лижах.

Ходьба і біг на лижах є одним з наймасовіших і доступних видів спорту в північних країнах. Навчитися бігати на лижах може кожен незалежно від віку. Для оволодіння найбільш поширеними способами пересування вам знадобляться лижі, лижні палиці і ділянка рівної, заздалегідь підготовленої лижні.
Вам знадобиться
  • Лижі, лижні палиці, рівну ділянку лижні
Інструкція
1
Елементарні навички ходьби і бігу на лижах ви можете отримати самостійно, без допомоги кваліфікованого тренера. Для початку виучитеся навичкам поперемінного двухшажного ходу. Виберіть рівну ділянку лижні довжиною 20-50 м. Лижні палиці поки залиште в стороні - вам належить практикуватися в ковзанні по черзі то на одній, то на іншій нозі без опори руками.
2
Прийміть правильну лижну стійку. Тулуб трохи нахиліть вперед, ноги трохи зігніть в колінах.
3
Відштовхніться однією ногою і негайно перенесіть вагу тіла на іншу ногу. Ногу, що робить поштовх, випряміть в коліні, а потім розслабте. Підтягніть випрямлену назад ногу і перенесіть вагу тіла на неї, одночасно відштовхуючись ногою, на якій до цього виконували ковзання. Намагайтеся утримувати рівновагу, балансуючи руками.
4
Після того як ви освоїли навик поперемінного ковзання, візьміть палиці. Петлю лижної палиці надіньте на кисть руки, щоб вона утримувалася і не вилітала при поштовху. При поштовху ногою однойменна рука з палицею виноситься вперед і ставиться на сніг трохи далі носка черевика. В той момент, коли нога йде вперед, рука натискає на палицю і виробляє поштовх назад до упору. Таким чином, при двухшажного ході на кожен ковзний крок доводиться по одному поштовху палицею.
5
Спочатку виконуйте всі рухи в повільному темпі, намагаючись домогтися повного узгодження елементів ходу і синхронної роботи рук і ніг. Принаймні оволодіння навичкою ходу поступово збільшуйте темп пересування і амплітуду рухів.
6
Тривалість першого заняття не повинна перевищувати 40 хвилин. Для оволодіння впевненою технікою пересування вам знадобиться кілька занять. З часом ви помітите, що стали триматися на лижах впевненіше, ваші дії стануть автоматичними і не зажадають постійного контролю над здійсненням окремих рухів.