Як намалювати кораблик. Як зробити штурвал для дитячого кораблика.

Кораблик малювати - одне задоволення! Привабливість у тому, що досить зробити всього кілька штрихів, з якими впорається навіть трирічна дитина, і корабель готовий! Принаймні ніхто не сперечатиметься, що ви намалювали щось інше. А потім поступово можна розвивати свою майстерність, і коли-небудь настане день, коли ви зможете зобразити копію справжнього фрегата в масштабі 1:20 ... Але починати завжди треба з азів.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, ластик, кольорові олівці, романтично-морське настрій.
Інструкція
1
Найпримітивніший варіант кораблика, доступний немовлятам образотворчого мистецтва - пряма горизонтальна лінія, по центру її зверху малюється трикутник. Такі кораблики можна малювати, зображуючи безкрайній морський горизонт, за лінією якого вже майже зник вітрильник.
2
Ускладнений варіант - кораблик підплив трохи ближче так, що стала помітна корму. Замість прямої лінії намалюйте трапецію широкої стороною догори. Удоскональте парус, додавши щоглу.
3
На наступному етапі вже можна спробувати зобразити не один, а два вітрила. На маківці щогли намалюйте прапор - трикутний або прямокутний. На прапорі можна зобразити якийсь знак - три пелюстки лілії, наприклад, або хрест.
4
На будь-якому кораблі є предмети, без яких обійтися ніяк не можна. У носовій частині кораблика розмістіть штурвал. Спочатку це буде коло, який треба перетворити на баранку, провівши додатковий ободок навколо. На бублику намалюйте щось на зразок пелюсток, а всередині кола промінчики - як спиці у велосипедного колеса.
5
Ще одна важлива річ - це якір. Внизу задній частині корабля на борту намалюйте хрест, на його верхівці невеликий гурток, а під підставою увігнуту дугу. Кінчики дуги зробіть у вигляді стрілок, домалювавши галочки. Від гуртка вгору до самої корми треба намалювати ланцюг, на якій якір висить - кілька ще більш маленьких кружечків впритул один за одним.
6
Шліфуючи свою майстерність художника-початківця, ви можете вдосконалити кораблик, прикрасивши його (при наявності вільного місця на палубі) другий щоглою і додавши ще кілька вітрил - великих і маленьких трикутників. Вітрила також можна зобразити у вигляді вигнутих прямокутників - начебто вони надулися від пориву вітру.
7
На етапі освоєння корабельного художества ви не зобов'язані дотримуватися документальної точності зображення, тут важливіше виразність образу. Намалюйте на задній палубі невеликий квадрат - тут буде спуск всередину корабля, в гості до капітана.
8
Крім якоря, будь шановний корабель повинен бути оснащений рятувальними кругами. Намалюйте в носовій частині кораблі хоча б одну рятувальну "баранку". Посередині борта додайте три кола - ілюмінатори.
9
Проведіть внизу корабля кілька хвилястих ліній, що символізують море. Розфарбуйте картинку. Вітрила можна зробити жовтими або блакитними, або залишити їх білими, тільки обвівши жирним контуром. Прапор підійде будь-якого кольору - і червоний, і зелений, з малюнком і без. Борт корабля можна прикрасити яскравою широкою смугою по всій довжині. Виділіть якір, розфарбувавши його чорним або будь-яким темним кольором. Рятувальний круг можна залишити білим, додавши лише кілька червоних смужок поперек "бублика". Ілюмінатори заштрихуйте або зафарбуйте блакитний або жовтою фарбою - залежно від кольору самого корабля.
Корисна порада
Необов'язково користуватися для розфарбовування кольоровими олівцями. Для морських картин фарби можуть виявитися найбільш вдалим варіантом. А можна поєднати обидві техніки. Змочіть пензлик у воді і акуратно замажте альбомний лист, щоб він став трохи вологим, але не мокрим. Потім розфарбуйте малюнок акварельними фарбами - вийде ефект розмитості. Кольоровими олівцями - найкраще восковими - окресліть більш чіткі контури і тіні.