Як намалювати свиню.

Свиня чудова своєю узнаваемостью. Намалювати її дуже легко: головне - ніс п'ятачком, да хвіст гачком, а інша справа техніки. Навіть якщо досі всі ваші художні роботи були тільки горезвісними "точка, точка, два гачечки", із завданням по зображенню свині ви впораєтеся запросто. Всього-то й треба, що навчитися стерпно малювати дві фігури - коло і овал.
Вам знадобиться
  • олівець, ластик, аркуш паперу, кольорові олівці чи фарби.
Інструкція
1
Намалюйте коло діаметром близько 2 см. Це буде голова. Якщо вам потрібна свинка в половину або у весь альбомний аркуш, зробіть коло і наступні деталі більшого розміру, дотримуючись пропорції.
2
До кола прірісуйте овал довжиною близько 4-5 см і шириною 3 см. Він повинен розташовуватися нижче рівня голови - приблизно від середини і злегка заходити за контури кола. Можна розташувати овал на деякій відстані від голови і з'єднати їх шиєю - вийде більш карикатурне зображення поросяти.
3
Подумки намалюйте всередині кола квадрат і посередині його бічних сторін поставте точки - очі. Якщо ви бажаєте зробити їх більш виразними, то замість точки намалюйте порожні кружки. Усередині кожного гуртка проведіть лінію дуги - уздовж або поперек - розділивши очей приблизно навпіл, на праву і ліву частину або на верхню і нижню відповідно. Зафарбуйте в кожному оці по одній половинці чорним кольором. Якщо це будуть праві чи ліві частини, то свиня дивитиметься в ту або іншу сторону. Верхні половинки змусять її замислитися, вдивляючись в небо. А якщо розфарбувати в лівому оці праву половинку, а в правому ліву, то свинка скосить глазки "в купу".
4
В середині нижньої частини кола намалюйте невеликий овал або гурток, а всередині нього дві точки або зо два не зафарбованих гуртка - як вам більше сподобається. Вийшов свинячий п'ятачок. Йому можна надати об'ємність, примальовував зверху по боках дві невеликі смужки - ніс вийде не плоским, а витягнутим.
5
Прірісуйте з боків верхньої частини голови трикутні вуха. Їх можна зробити "сторчма" або відвислими - для цього підніміть вушка за допомогою двох або однієї лінії і прірісуйте трикутники верхівками вниз. Намітьте лінії двох копит - переднього і заднього - вони не повинні бути занадто тонкими і довгими, а то вийде свиня-балерина.
6
Додайте ще дві ноги, а потім обведіть пожирнее всі чотири, внизу намалювавши їх двома галочками (перевернутим прапорцем). Додайте закручений хвіст гачком.
7
Обведіть чіткий контур тварини, стираючи зайві штрихи і лінії. Відокремте копитця від копит, намалюйте бровки і чолочку. Проведіть над п'ятачком пару поперечних дугоподібних ліній, щоб ніс вийшов зморщеним. Рот позначте однією дугою - посмішкою, або двома, з'єднаними одна під іншою - відкритою посмішкою. Виділіть круглі щоки дугами. Домалюйте вушні "раковини" і плями бруду на бочках і на спинці.
8
Залишилося тільки розфарбувати вашу свинку кольоровими олівцями або фарбами. На хвостик можна повісити бантик для краси. Намалюйте для неї симпатичну зелену галявину з квіточками чи добру велику калюжу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=C56cvPcQdCw
Зверніть увагу
Якщо у вас немає під рукою циркуля, то рівне коло можна отримати з квадрата. Накресліть легкими лініями - без натиску - квадрат, а потім округлятимете його боку невеликими дугами. Зайві штрихи зітріть. Коло можна також накреслити всередині квадрата, обрізавши увігнутими лініями кути і згладивши прямі сторони. Також як коло робиться з квадрата, овал виходить з прямокутника.
Корисна порада
Намагайтеся працювати олівцем дуже легко з мінімальним натиском. Чим менше ви впевнені в правильності наносяться обрисів, тим слабкіше повинен бути натиск на олівець. Тільки коли ви будете задоволені отриманим результатом, ви можете обвести фігурку жирним контуром, додаючи тіньові штрихи. Якщо малюнок планується не чорно-білим, а розфарбованим, то і контур найкраще обводити відразу кольоровим олівцем.