Як писати обьяснітельную записку.

Пояснювальні записки складаються з питань виробничих і трудових правовідносин. Їх основне призначення - це прояснити ситуацію по якомусь питання з точки зору винуватця даних подій. Пояснювальна записка не тільки допоможе розібратися в те, що трапилося і причини подій, але в деяких випадках навіть зняти провину з учасників того, що відбулося (якщо вони, звичайно, виявляться невинними).
Інструкція
1
Згідно статті 4 про правила оформлення ділових паперів (точніше, її підпункту 4.3.1. "Пояснювальна записка - вид і зміст") Трудового кодексу, існують певні правила написання пояснювальній записки. Пояснювальна записка в обов'язковому порядку повинна мати вказівку адресата (тобто, особи, якій адресовані пояснення), і від кого вони виходять - в шапці документа, а також дату написання і підпис укладача - після закінчення пояснень внизу документа.
2
Як правило, текст пояснювальної складається в довільній формі. У ній, звичайно, вказуються причини, які привели до порушень або не виконання розпоряджень вищого керівництва.
3
За законом відмова від написання пояснювальної не може оцінюватися як дисциплінарний проступок. Якщо ж вам все-таки доводиться її писати, то не робіть це відразу, почекайте якийсь час, порадьтеся з юристом або хоча б просто з колегами. Все, добре зваживши, і трохи охолонувши, сідайте писати пояснювальну, і пишіть її за класичним стандарту. Якщо ж ваш проступок дійсно вагою, і крити вам нема чим, тоді згадуйте заяложену фразу: «У нинішній ситуації я діяв у відповідності зі сформованою обстановкою».
4
Ніколи не виправдовуйтесь і не в якому разі не брешіть. Факти треба викладати сухо і як би з боку. Будьте максимум стримані і об'єктивні. Якщо в пригоді є вина та інших співробітників, не треба звалювати свої проступки на інших, потрібно тільки сухо перерахувати всі причини, що стався інциденту.
Корисна порада
Якщо ви сильно нервуєте і не хочете, щоб про ваші емоціях стало відомо начальству, не пишіть пояснювальні від руки: досвідчений працівник відділу кадрів, легко здогадається про ваш душевний стан по почерку.