Як очистити чавунну сковороду від нагару. Як почистити накип на сковороді.

Частенько при приготуванні їжі на сковороді залишається нагар, який дуже важко видалити звичайною посудній мочалкою. Що ж робити в таких випадках? Давайте розглянемо сам процес очищення сковороди поетапно, трохи детальніше описавши кожний етап.
Вам знадобиться
  • - засіб для миття посуду
  • - сода
  • - дротова мочалка
  • - гумові рукавички
Інструкція
1
Перший крок - руйнування щільності з'єднання сковороди і нагару. Щоб очистити чавунну сковороду від нагару, її спочатку потрібно покласти в кип'ячену воду, щоб трохи зменшити міцність з'єднання нагару зі сковородою. Бажано в таку воду додати невелику кількість засобу для миття посуду. Воно теж допомагає при руйнуванні цьому зв'язку. А ще краще справляється з цим завданням сода.
2
Другий етап, власне, тертя, точніше сказати, отдіранія нагару. Для нього потрібно взяти спеціальну дротяну мочалку. На неї необхідно налити трохи миючого засобу, після чого під струменем гарячої води ретельно терти сковороду, тим самим буквально отдирая нагар. Після цього варто протерти сковороду звичайної мочалкою для посуду, використовуючи рясне кількість миючого засобу, щоб позбутися від жиру, який залишився після нагару. По завершенню цього процесу обмиваємо сковороду гарячою водою, тим самим остаточно прибираючи жир.
3
Більш легко і просто очистити чавунну сковороду від нагару можна з використанням спеціальних миючих засобів, які буквально розчиняють цей самий нагар. Такі кошти дорогі і дуже токсичні (при застосуванні рекомендується використовувати рукавички), але досить ефективні і вимагають менше часу і зусиль на очистку. Головне - після застосування такої хімії гарненько промити сковороду водою.
4
З цих двох способів перший довший і вимагає великих зусиль, але по грошах буде коштує дешевше, а ще він набагато безпечніше. Другий же спосіб більш швидкий і зручний, але дорожчий, і доводиться мати справу з кислотними речовинами, що становить загрозу для вашого здоров'я. Варто вибирати метод залежно від доступного обсягу часу, коштів, кількості нагару та інших факторів. Ваш вибір повністю залежить від ваших уподобань.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fIXsE9zjSt4
Сучасні підошви багатьох прасок в очищенні майже не потребують. Тим не менш, вам потрібно знати, за допомогою яких засобів можна очистити поверхню підошви вашого праски, якщо вона раптом забрудниться. Способів очистити нагар з поверхні праски багато. Часто підошву чистять із застосуванням їдальнею солі.
Інструкція
1
Підошву праски можна очистити від нагару за допомогою ганчірочки, «присмаченою» дрібною сіллю.
2
Насипте столову сіль тонким шаром на аркуш паперу. Ви можете підмішати в сіль дрібну парафінову стружку для досягнення кращого ефекту. Нагрійте до максимальної температури праска і почистіть його про сіль. Після такої операції бруд, що накопичилася на підошві праски, повинна з легкістю зійти.
3
Дрібні забруднення підошви, у вигляді незначної іржі або крохмальних плям досить присипати їдальнею сіллю і протерти вологою ганчіркою із зусиллям. Після очистки пройдіться по прасці сухою ганчіркою.
4
Таблетка гидроперита теж може допомогти вам позбавитися від нагару на поверхні праски. Щоб не вдихати різкий запах від таблетки, проводите дану операцію в приміщенні з хорошою вентиляцією, на лоджії при відкритих вікнах або на балконі. Розігрійте ваш праска до максимальної температури, проведіть по його забрудненої підошві таблеткою. Від таблетки виділятиметься газ. Після закінчення операції залишки таблетки з відійшла брудом можна видалити за допомогою вологої ганчірочки. Після цього протріть підошву праски вже насухо.
5
Добре очищається праска і за допомогою 3% розчину пероксиду водню і ватного тампона (ватної палички). При цій операції ніякі запахи не виділяються, а результат очищення дуже гарний.
6
Деякі народні умільці очищають підошву праски від нагару за допомогою сірникової коробки. При цьому вирізається з коробка сірчана смужка. Нею і натирають поверхню праски. Якщо праска при цьому нагріти, можна добитися кращого результату.
7
Придбання спеціального олівця для очистки праски також відмінно зводить нагар та інші забруднення. Прочитавши інструкцію з використання олівця, нагрійте праску до потрібної температури. Плавними рухами нанесіть вміст олівця на підошву праски. Начисто протріть праска звичайної ганчірочкою. Праска очиститься і поліпшить свої ковзаючі властивості. Що не менш важливо, так це відсутність шкідливих речовин у складі олівця і легкість в його використанні.