Як паяти срібло. правила пайки срібла.

Пайка являє собою нерознімне з'єднання металевих виробів за допомогою більш легкоплавкого металу. Технологія пайки може відрізнятися в залежності від виду металів, що підлягають з'єднанню і від умов, у яких доведеться працювати виробу. Так, пайка друкованих плат в електроніці та ремонт ювелірних виробів зі срібла виконуються по-різному.
Вам знадобиться
  • Паяльник, припій, флюс (колофон)
Інструкція
1
В електроніці при пайку деталей, що містять срібло , зазвичай використовується припой, що містить 60% олова і 40% свинцю, який плавиться вже при 180оС. Приготуйте припой, використовуваний для пайки електронних схем. Він випускається у вигляді тонких трубок, заповнених смолою, яка виконує функції флюсу.
2
Підлягають пайку поверхні зачистите, видаливши з них утворилися з часом плівки окислів. Тільки в цьому випадку нагрітий припой створює внутрішнє з'єднання з срібло м.
3
У місці пайки нагрійте деталь до температури, що перевищує температуру плавлення припою. Труднощі може виникнути при нагріванні значній за площею поверхні з хорошою теплопровідністю, тому що потужності паяльника може не вистачити для її нагрівання.
4
Під час пайки срібних деталей захистіть місце пайки від впливу кисню повітря. Для цього достатньо використовувати відповідний флюс (колофон), який утворює над місцем пайки захисну плівку. При расплавлении припою флюс рівномірно розподіляється по поверхні рідкого металу.
5
Пайку ювелірних виробів, виготовлених зі срібла, виробляєте або високотемпературними припоями, відповідними пробі металу, або припоями більш низької проби, але з обов'язковим вмістом серебра.Пайку срібних виробів оловом ведіть лише в самих крайніх випадках і при безумовне узгодження з замовником (власником ювелірного виробу). Це робиться з тієї причини, що ремонт вироби з срібла в подальшому може стати скрутним: якщо майстер не буде знати, що виріб раніше паялось оловом і почне паяти його звичайним високотемпературним припоєм, виріб може попросту згоріти.