Як в'язати трояндочки. Як в'язати следочки з квітками по серединці.

Скільки придумано різних прикрас з ниток для власноруч пов'язаних виробів, а актуальність трояндочок так і залишається. Подвійний, потрійний віночок з пряжі найрізноманітнішої забарвлення і фактури превосходно прикрасить будь-яку річ - шапочку, кофту або плаття.
Вам знадобиться
  • Пряжа, гачок, бісер або люрекс
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати трояндочки гачком підійде будь-яка пряжа, аби вона добре поєднувалася з основним виробом, для якого служитиме в якості прикраси. Можна використовувати аналогічні нитки того ж тону, а також скористатися ефектом контрасту. Для цього чудово підійдуть різні відтінки, які поєднуються з основним тоном.
2
Зробіть гачком одну повітряну петлю, витягнувши її трохи більше звичайної. Обв'яжіть її 10 простими стовпчиками. Зробіть 7 повітряних петель, після чого пров'яжіть через одну петлю простим стовпчиком і повторіть це ще 4 рази. В результаті вийде серединка і силует п'яти пелюсток. Обв'яжіть кожна пелюстка. Для цього виконайте 9 стовпчиків з накидом, а між пелюстками зробіть простий стовпчик. Таким чином, буде пов'язаний перший (нижній) ряд троянди.
3
Тепер продовжите в'язання з середини (де перев'язане 10 простими стовпчиками), тільки з різницею, що потрібно буде набрати 5 повітряних петель, простий стовпчик, після чого повторити малюнок 4 рази. Обв'яжіть отримані пелюстки за схемою: * 7 стовпчиків з накидом, 1 простий стовпчик *. Таким чином, буде пов'язаний у трояндочки другий ряд (середній).
4
Знову з середини наберіть 3 повітряні петлі, зробіть простий стовпчик і повторіть цю операцію ще 4 рази. Після цього пелюстки внутрішнього ряду в'яжіть за схемою: * 5 стовпчиків з накидом, 1 простий стовпчик *. Після проведення всіх операцій трояндочка прийме вид потрійного квітки, в якому кожний наступний ряд стає все менше. Це надає квітці обсяг.
5
Можна пов'язати трояндочки гачком і іншим способом, в якому принцип зберігається той же. Різниця тільки в тому, що все в'яжеться не на одному квітці, а 3 різні за розміром складові частини, які потім зшиваються в середині. Після закінчення роботи отриманий виріб бажано обережно випрати з підходящим миючим засобом. Це робиться для того, щоб вирівняти в'язку, яка стає схожою на фабричну. Потім розкладіть і розправте пелюстки вироби для висихання.
6
Для того щоб зробити в'язану трояндочку більш ошатною, обв'яжіть її краю (пелюстки) простим стовпчиком нитками з люрексом або з бісером. Якщо будете використовувати бісер, то спочатку нанижіть його на нитку, а потім вив'язувати прості стовпчики, рівномірно розподіляючи бісеринки по одній на кожен стовпчик.
Корисна порада
Для виготовлення всієї трояндочки бажано не використовувати пряжу "Травка", так як вона приховає малюнок квітки
Квіткові мотиви широко популярні у в'язальниць. За допомогою їх можна прикрасити будь-яку річ - спідницю, жилет, шапочку, рукавички. Можна їх використовувати і окремо - зробити цікаву заколку, пришити до гумки на волосся, змайструвати квітковий ободок. Одним з найбільш популярних квіткових мотивів, звичайно, є троянда.
Вам знадобиться
  • - пряжа
  • - гачок.
Інструкція
1
Для початку підберіть підходящі пряжу і гачок. Чим тонше пряжа, тим витонченіше виглядає пов'язана троянда. Найкраще взяти пряжу з тонкого Мерсерізованний бавовни типу ірису. Використовувати можна як одноколірну пряжу, так і з перехідним кольором.
2
Наберіть ланцюжок з п'яти повітряних петель і замкніть її в кільце. Потім зробіть ще п'ять повітряних петельок (три з них - підйомні) і пров'яжіть один стовпчик з накидом. Потім дві повітряні петлі і знову стовпчик з накидом в наступну петельку. Так необхідно обв'язати все коло, чергуючи стовпчики з накидом і дві повітряні петлі. Замкніть ряд повітряної петлею, яка повинна бути Провязав в третю петлю початковій ланцюжка.
3
У вас вийшло шість арочек для майбутніх пелюсток, і тепер можна приступити до їх вив'язування. Кожна пелюстка складається з стовпчика без накиду, за яким слідують три стовпчики з накидом, потім пров'яжіть знову стовпчик без накиду. Замикається пелюстка повітряної петлею, Провязав в стовпчик з накидом на попередньому ряді.
4
Тепер потрібно створити основу для другого ряду пелюсток. Одна основа складається з ланцюжка з трьох повітряних петель, що прикріплюється до квітки в тому місці, де з'єднуються пелюстки на попередньому ряду, за допомогою повітряної петлі. Таку арку потрібно провязать шість разів.
5
На основі пров'яжіть пелюстки. Тепер один пелюстка складається з п'яти стовпчиків з накидом і двох стовпчиків без накиду по краях.
6
Цю трояндочку ви можете зробити будь-якого розміру. Все залежить від того, скільки рядів пелюсток ви їй зв'яжете. При в'язанні кожної наступної арки для пелюсток додавайте по одній повітряної петлі. При пров'язуванні самих пелюсток додавайте по два стовпчики без накиду.
7
Акуратно закріпіть кінчики ниток в готовому виробі і обріжте їх. Ваша красива, об'ємна трояндочка, пов'язана гачком, готова.