Як відіпрати плями від чаю.

Плями від чаю на одязі - неприємність, яка зустрічається в наших будинках досить часто. Цей напій давно вже став традиційним, і без нього не обходиться практично жоден день в родині. Перекинутий чайник для заварювання, що впала наповнена чашка, - все це тим більше не рідкість, якщо в будинку підростає дитина. Зазвичай впоратися з забрудненнями подібного роду не складає особливих труднощів.
Вам знадобиться
  • - Щітка
  • - Господарське мило
  • - Пральний порошок
  • - Тепла і холодна вода
  • - Гліцерин
  • - Нашатирний спирт
  • - Оцет
  • - Вата
Інструкція
1
Постарайтеся відіпрати плями від чаю відразу після їх появи, якщо у вас є така можливість. Для цього спочатку необхідно зволожити білизняний щітку і гарненько протерти забруднене місце, щоб видалити з поверхні тканини всю прилиплу заварку. Потім приготуйте теплий розчин господарського мила і додайте в нього трохи нашатирного спирту. Причому співвідношення води і нашатирного спирту повинно бути 2: 1. Після прання заплямованою одягу і повного видалення бруду ретельно прополощіть виріб у теплій, а потім в холодній воді.
2
Використовуйте гліцерин для видалення пролитого на тканину чаю. Можна просто протерти забруднення ваткою, змоченою в чистячому розчині з 10 грамів зазначеного аптечного засобу і 2,5 грамів нашатирного спирту. Після чищення виріб необхідно випрати в теплій воді з пральним порошком.
3
Якщо чаєм забруднено полотно білого кольору або ж стійко пофарбована тканина, то гліцерин можна спочатку підігріти, а вже потім змастити ним пляма. Коли протягом 20-30 хвилин засіб оживляти забруднення і проникне в структуру тканого полотна, необхідно випрати річ у чистій теплій воді.
4
При необхідності відіпрати пляму від чаю з кольорового одягу можна скористатися оцтом. Злегка підкислити їм холодну воду і ретельно заперіть в ній заплямоване чаєм виріб.
Корисна порада
Якщо пляма чаю утворилося на несвіжої, запиленої речі, спочатку обов'язково видаліть весь пил за допомогою білизняний щітки, і тільки потім приступайте до безпосереднього очищенню забруднення. Інакше на полотні можуть з'явитися некрасиві розлучення. При видаленні чаю за допомогою гліцерину спочатку обробіть брудне місце навколо плями, і тільки потім починайте рухатися від його країв до центру.