Як покрити лаком підлогу. Як правильно підготувати дерев'яну підлогу під лак.

Останнім часом в дизайні інтер'єру все частіше ис користуються дерев'яні підлоги. Натуральний малюнок дерева створює в приміщенні затишок і тепло, крім того дерев'яні підлоги корисні, і підходять практично до всіх стильовим рішенням інтер'єру. Однак дерев'яні підлоги, особливо паркет, вимагають підвищеної захисту та догляду. Адже дерево під впливом перепаду температур і вологи може розбухати і жолобитися, а також покривається небезпечним цвілевим грибком.
Інструкція
1
Щоб уникнути всіх цих неприємностей і збереження прекрасного натурального малюнка деревини дерев'яні підлоги необхідно покривати лаком. Підлогові лаки бувають на основі розчинників і воднодисперсійні. Акрилові та акрілоуретановие воднодисперсійні лаки володіють достатньою зносостійкістю, легко ремонтуються, і малотоксичні. До того ж вони пожежобезпечні і досить дешеви.Для покриття дерев'яних і паркетних підлог лаком, необхідно правильно підготувати вихідну поверхню підлог.
2
По-перше, отціклюйте підлогу. Для ручної циклювання придбайте в магазині будматеріалів ручну циклю, гарненько заточите її. Щоб циклювати було зручніше, пропрасуйте дерев'яні підлоги або паркет праскою через вологу ганчірку.
3
Відшліфуйте підлоги наждачним шкіркою. Протріть підлогу вологою ганчіркою, після висихання, знову зашліфуйте підлоги. Видаліть з підлоги бруд і пил, що залишилася після шліфування.
4
Нанесіть на підлогу водорозчинні грунтовку. Налийте її на підлогу і швидко, рівномірно розподіліть її по всій підлозі за допомогою широкого сталевого шпателя. Після висихання грунтовки, через 40-60 хв, знову відшліфуйте підлоги дрібної шкуркою. Потім нанесіть ще 1-2 шари грунтовки. Дайте грунтовці добре просохнути.
5
Ретельно перемішайте лак в банку і дайте йому постояти 10 хвилин для видалення бульбашок повітря. Візьміть широку м'яку волосяну кисть або поролоновий валик і рівномірно, не натискаючи на інструмент, нанесіть лак на поверхню підлоги по напряму текстури дерева або світла від вікна. Уникайте видимих місць заокруглення або з'єднання.
6
Дайте першому шару лаку просохнути і відшліфуйте поверхню підлоги абразивної шкіркою Р12-Р150, ретельно видаліть пил.
7
Нанесіть ще 1-2 шари лаку вищеописаним способом. Дайте лаку просохнути 2-3 часа.Помніте, що остаточно лак висихає лише через 3-5 діб. Ось тоді і можна встановлювати в приміщенні меблі, піддавати лак навантаженні.
Паркет - це відмінний вибір практично для будь-якої квартири і будинки. Крім того, що паркет має естетичний зовнішній вигляд, він також порадує вас і ваших рідних своєю довговічністю. Однак просто покласти паркет недостатньо. Його ще потрібно покрити хорошим лаком, і зробити це правильно. Покривши підлогове покриття лаком, ви не тільки додасте йому відмінний зовнішній вигляд, але і зробите його більш довговічним.
Інструкція
1
Отже, насамперед вам потрібно буде провести ретельне очищення підлогового покриття. Почати потрібно з застосування органічного очищувача, щоб знежирити паркет.
2
Покінчивши з знежиренням, беріться за видалення плям. Для цього рекомендується скористатися спеціальним розчинником, який призначений саме для паркетного покриття. Дочекайтеся висихання.
3
Коли і з плямами буде покінчено, пройдіться по всій поверхні паркету пилососом, ретельно прибираючи пилюку. Тепер вже можна і лак наносити.
4
Покривати підлогу лаком рекомендується від стіни, що знаходиться найдалі від дверей. Наносячи лак в кути між стінами і підлогою, використовуйте невелику пензлик. Для роботи по решті поверхні підлоги можна використовувати спеціально призначений для цього валик.
5
Наносячи перший шар лаку, дайте йому можливість підсохнути, потім відполіруйте його до блиску спеціальною шліфувальною машинкою. Після цього можна пройтися по лакованому покриттю пилососом і протерти лакове покриття вологою ганчірочкою.
6
Паркет потрібно покривати не одним, а декількома шарами лаку (3-7 шарів). Після нанесення кожного шару потрібно чекати висихання, пилососити і шліфувати покриття. Також врахуйте, що кожен новий шар лакування наноситься перпендикулярно попередньому. А коли займетеся нанесенням останнього шару, подбайте про те, щоб вибрати напрямок від вікна до дверей кімнати.
7
До моменту висихання лаку в кімнату не повинні проникати сонячні промені і сильні протяги. Не рекомендується ходити по кімнаті без гострої на те потреби протягом як мінімум доби. Повне ж висихання лаку буде тривати приблизно тиждень.
Зверніть увагу
Обов'язково поклопочіться про провітрювання кімнати, в якій проводяться роботи по лакировке статі. Також в обзаведіться рукавичками і респіратором, щоб використовувати їх безпосередньо при роботі, тим самим захистивши себе від впливу лаку.