Як підігнати плінтус. Як зробити кут на напольном плінтусі.

Підлоговий плінтус представляє собою нешироку планку фігурного профілю, що закриває місце стику стіни і підлоги. Зазвичай плінтус використовується для декорування приміщення. Останнім часом на нашому ринку з'явилися плінтус и з кабель каналами, в яких можна заховати електричні та телефонні дроти.
Інструкція
1
Для правильної і точної підгонки підлогового плінтус а ретельно обмірте приміщення будівельної рулеткою і розрахуйте кількість необхідних плінтус ів. Намітьте порядок установки плінтус ів. Пам'ятайте про російську приказку - сім раз відміряй, один відріж!
2
Розмітьте місця кріплення плінтус ов до стін. Дрилем просвердлите в стінах отвори завглибшки 50-70 мм на потрібній висоті на відстані 60-70 см один від одного. Вставте в отвори дерев'яні пробки. Зробіть на стінах непомітні позначки місць кріплення.
3
Оформіть краю тих плінтус ов, які будуть закріплюватися у внутрішніх або зовнішніх кутах кімнати. Зріжте краю під кутом 45 градусів. Використовуйте для цього готовий шаблон або спеціальне пристосування з ножовкой.Прікрепіте плінтус а до стін за допомогою саморізів 3,5х35мм.
4
Зашпатлюйте саморізи шпаклівкою для деревини за допомогою гнучкого шпателя.Потолочние плінтус а, галтелі, підганяють також, як і підлогові плінтус а. З тією лише різницею, що галтели приклеюють клеєм. Невеликі щілини, неминуче виникають при підгонці, промазують акрилом або монтажним клеєм.
Зверніть увагу
Плінтуси бувають стельовими і підлоговими. Стельові плінтуси - галтели - встановлюють в місцях стиків стін і стелі. Стельові плінтуси виготовляються з ПВХ і мають різні профілі перерізу і колір. ПВХ-плінтуси встановлюються за допомогою монтажного клею і клеяться якнайближче до ідеальної лінії прямої, що проходить паралельно стене.Напольние плінтуса бувають з дерева, МДФ, ПВХ та інших полімерних матеріалів. Найбільшою популярністю сьогодні користуються плінтуса із пластику, так як вони просто встановлюються і не вимагають додаткового догляду. Пластиковий плінтус має кабель канал, який легко відкривається і зручно ховає будь-яку проводку. ПВХ-плінтус встановлюється за допомогою дюбелів і шурупів. Установка ПВХ-плінтусів спрощується використанням додаткових аксесуарів, стиків, торцевих заглушок, куточків.
Ремонт квартири завершується приведенням в порядок стін, стелі і передбаченим наперед декоративним оформленням приміщення. Один з поширених способів додати приміщенню завершений вигляд - приклеювання стельових плінтусів. Найвідповідальніший момент тут - підгонка кутів плінтуса. Важливо сформувати стики так, щоб вони були якомога менш помітні, а зробити це буває досить важко, особливо, якщо кути приміщення нерівні.
Вам знадобиться
  • - кутник;
  • - канцелярський ніж;
  • - ножівка;
  • - металева лінійка;
  • - стусло;
  • - стельовий плінтус;
  • - акрилова шпаклівка.
Інструкція
1
Обстежуйте кути приміщення, приклавши до верхньої частини стіни кутник. Якщо кути кімнати прямі, підготуйте для підгонки плінтусів стусло - спеціальний інструмент, що дозволяє відрізати плінтус під заздалегідь визначеним кутом (в нашому випадку величина кута дорівнюватиме 45 градусам). Якщо кути відмінні від прямого, доведеться підганяти сполуки шматків плінтуса строго по місцю.
2
Помістіть плінтус в направляючий жолоб стусла, щоб відмітка, в якій повинен бути проведений рез, розташовувалася у прорізи з відповідним кутом 45 градусів. За допомогою канцелярського ножа одним сильним рухом зробіть розріз. Якщо ви використовуєте плінтус з твердого матеріалу, наприклад, з дерева або пластика, замість ножа використовуйте ножівку по дереву.
3
Аналогічним чином відріжте під заданим кутом другий стикуються елемент плінтуса. Прикладіть обидва шматки один до одного в місці майбутньої стиковки, щоб переконатися в тому, що стик буде рівним. При необхідності подрежьте сполучаються поверхні, підігнавши їх за місцем кріплення.
4
Нанесіть на плінтус клей або силіконовий герметик і прикладіть його до місця кріплення. Після висихання клею те ж саме виконайте з другим шматком плінтуса. Поки клей не повністю висох, ви можете трохи змінити положення деталей, щоб стикуються поверхні в точності збіглися.
5
Якщо вам попався нерівний кут, що відрізняється від прямого, заміряйте його величину. Тепер розділіть отримане значення навпіл, і ви отримаєте кут, який буде потрібно зробити при розрізі плінтуса. Позначте на плінтусі олівцем відповідну лінію і канцелярським ножем зробіть розріз. Виконайте те ж саме з другим стикуємими шматком.
6
Після приклеювання плінтуса по всьому периметру приміщення акуратно замажте стики між стіною, стелею і стикуємими частинами акрилової шпаклівкою, акуратно її розрівнявши. Виконувати цю операцію необхідно ретельно, щоб уникнути попадання матеріалу на стіни і стеля.