Як написати характеристику на дошкільника. Характеристика на дошкільника.

При переході дитини з одного дошкільного закладу до іншого характеристика звичайно не потрібно. Але бувають і винятки. Наприклад, характеристика може бути потрібна при перекладі дитини в санаторне установа. Вона буває потрібна для медико-педагогічної комісії, а також для надання в органи опіки та піклування.
Інструкція
1
Напишіть «шапку» характеристики. Вона зазвичай виглядає так: «Характеристика на вихованця такого-то дитячої установи Іванова Павла». Назва дитячого закладу необхідно вказати повністю - так, як воно позначається в документах.
2
Позначте зовнішній вигляд дитини. Напишіть, наскільки фізичний розвиток відповідає зростанню. Відзначте, чи є у дитини дефекти, що заважають нормальному спілкуванню. Розкажіть про поведінку дитини, про його жестах, міміці, охайності та особливостях зовнішнього вигляду.
3
Опишіть мову дитини. Яким голосом він зазвичай говорить? Чи є у нього дефекти мови, і наскільки вони серйозні? У якому темпі каже дитина, заїкається він, наскільки багатий його словниковий запас?
4
Відзначте, наскільки дитина рухливий і активний в звичайному житті і на заняттях. Розкажіть про особливості його соціальної адаптації: чи вміє він встановлювати контакти з однолітками і з дорослими, довірливий він, в якому настрої найчастіше перебуває. Опишіть особливості його навчальної діяльності - мотивацію, інтерес до занять, ставлення до успіхів і невдач, працездатність.
5
Визначте і вкажіть темперамент дитини. Розкажіть про особливості його характеру. Чи добре він сходиться з іншими людьми, наскільки егоїстичний, воліє говорити правду або постійно бреше, чи є у нього прагнення до лідерства або він постійно залишається на других ролях.
6
Проаналізуйте ставлення вашого підопічного до однолітків і до дорослих. Відмітьте найбільш характерні якості. Довіряє він іншим людям або ставиться до них з підозрою, чи прагне керувати однолітками, слухається чи дорослих. Визначте, як ставиться дитина сама до себе. Наскільки він вміє аналізувати свої помилки? Наскільки дитина сприймає сам себе - або, навпаки, заперечує свою особистість? Опишіть, як він ставиться до своїх речей, чи дозволяє іншим ними користуватися або ретельно охороняє свій особистий простір, нікого туди не пускаючи.
7
Розкажіть про ставлення дитини до доручень і взагалі до будь-якого розпочатого справі. Чи прагне він довести почате до кінця чи швидко захоплюється і так само швидко остигає? Чи може він планувати свою діяльність?
8
Розкажіть про сім'ю дитини та про те, яка середу його оточує. Середа може бути, як сприятливою, так і травмуючої, і все це необхідно вказати в характеристиці.
Зверніть увагу
Обов'язково відвідайте дитину вдома. Це особливо важливо, якщо ви пишете характеристику на дитину з неблагополучної родини.
Корисна порада
Використовуйте не тільки дані власних спостережень, а й результати психологічного тестування, якщо таке проводилося в вашому садку.