Як налаштувати пк в мережі.

Зараз вже рідко буває, коли в родині задовольняються наявністю одного комп'ютера. Як правило, їх два і більше. Для зручності користування домашніми комп'ютерами (обмін інформацією між ними, спільний доступ в інтернет), їх об'єднують в локальну мережу. Розглянемо найпростіший випадок, коли необхідно об'єднати два персональних комп'ютера (ПК) в мережу.
Вам знадобиться
  • мережеві карти, кабель UTP 5 категорії.
Інструкція
1
Сьогодні практично всі материнські плати комп'ютерів комплектуються вбудованою мережевою картою. Якщо у вашому випадку це не так, купіть мережеві карти для комп'ютерів і вставте їх в PCI-слоти материнської плати.
2
Встановіть драйвери для мережевих плат з дисків, якими забезпечені материнські плати або ті, що додавалися до мережевих карт (якщо ви їх купили додатково). Після цього в диспетчері пристроїв в розділі «Мережеві плати» з'явиться назва вашого мережевого адаптера.
3
Для з'єднання ПК вам знадобиться мережевий кабель, обтиснутий спеціальним чином - так званий кросовер-кабель. Його можна придбати в магазині або обжати самостійно спеціальними обтискними кліщами. З'єднайте кабелем роз'єми мережевих карт. Якщо індикатори на мережевих платах горять, значить на фізичному рівні зв'язок між комп'ютерами є. У тому випадку якщо індикатори (або один з них) не горить, це говорить про те, що неправильно обжатий кабель або несправна мережева карта.
4
Налаштуйте операційну систему для роботи з мережею. Клацніть правою кнопкою миші по значку «Мережеве оточення», виберіть «Властивості». Клацніть по значку мережевого адаптера. Вибравши закладку «Підтримка» на закладці «Подробности» подивіться поточний IP адреса і маску під мережі , призначені мережевий карті. В одній мережі маска під мережі у всіх комп'ютерів однакова, а IP адреси розрізняються. Задайте комп'ютерам однакове ім'я робочої групи. Для цього в «Свойствах системи» (клацання правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер») на вкладці «Ім'я комп'ютера» натиснути кнопку «Змінити». Там можна змінити ім'я комп'ютера і задати ім'я робочої групи. Після цього комп'ютер треба перезавантажити.
5
Відкрийте доступ до вибраних папках (расшарьте папки) кожного з комп'ютерів. Для чого правою кнопкою миші клацніть по папці, виберіть «Властивості». На вкладці «Доступ» поставте галочку у фрази «Відкрити спільний доступ до цієї папки». Натисніть «Застосувати» і «ОК».
Зверніть увагу
Налаштування приведені для операційної системи Windows XP.