Як побудувати сарай для свиней. Як побудувати сарай своїми руками.

При правильному змісті свиней можна отримати непогані доходи. Щоб зміст відповідало гарному росту поросят, потрібно побудувати свинарник. В неправильно спорудженому сараї поросята почнуть хворіти, тому господареві навряд чи вдасться отримати очікуваний прибуток.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - щебінь;
  • - цемент;
  • - тес;
  • - будматеріали;
  • - покриття для даху.
Інструкція
1
Для утримання свиней потрібно будувати зимовий капітальний сарай і верстати для літнього утримання. Обладнати загони для утримання поросят влітку вкрай необхідно. Якщо їх утримувати цілий рік лише в капітальному будові, то воно швидко прийде в непридатність, до того ж в цьому випадку його ніколи буде ремонтувати.
2
Для будівництва зимового приміщення слід залити грунтовний капітальний фундамент. Його слід встановлювати на глибину 60-70 см і на 30 см над рівнем ґрунту. Також потрібно враховувати, що площа приміщення для утримання поголів'я свиней має бути великою, тобто не менше 5 кв.м. на одну голову. Причому для кожної свиноматки потрібен буде окремий верстат, як і для кнура-виробника. Тому необхідно відразу передбачити потрібний розмір фундаменту.
3
Стіни можна робити з будь-якого матеріалу, але всередині верстатів для утримання свиней потрібно стіни обробити додатково міцним і товстим деревом. Це робиться для того, щоб тварини прогризли стіну наскрізь, що вони часто і роблять, незалежно від матеріалу стін.
4
Дах в свинарнику встановлюють односхилий, а горищне приміщення роблять маленьким, так як горище свинарника ні для чого не використовують. Від змісту свиней там буде накопичуватися волога, навіть якщо зробити якісну стельову пароізоляцію. Встановлюючи дах, необхідно передбачити віддушини і вивести їх з сараю у формі труб.
5
Чернової підлогу в свинарнику виготовляють з цементу шляхом заливки. В приватних подвір'ях зазвичай додатково встановлюють дерев'яну підлогу. Його доведеться часто міняти, так як він швидко приходить в непридатність через вогкість і бажання свиней все згризти. Щоб уникнути додаткових витрат на постійний ремонт підлоги, можна залишити чорнову підлогу або встановити на нього грати, які призначені для утримання свиней в умовах масового вирощування.
6
Загальну площу сараю ділять на окремі загони з допомогою товстих плах і стовпів. При цьому потрібно залишити достатньо просторий коридор для перекладу свиней з одного верстата в інший і для зручності чищення приміщення. У передній стіні коридору необхідно зробити фрамугу для викидання гною.
7
Весь сарай потрібно обтягнути пароізоляційним матеріалом зовні. На нього слід закріпити товстий шар теплоізоляційного матеріалу.
8
Літні загони можна зробити з товстого тесу без утеплення. Головне, щоб не було щілин.
Зверніть увагу
Свинарник складається з двох відділень з двома вигулами. Побудувати його можна з підручних будівельних матеріалів: колод, дощок і т. П. На бетонні підлоги товщиною 30 см зверху в два ряди настеляються просмолені дошки. У кліматичних зонах, де суворі зими, можна зробити подвійні стіни і утеплити їх пінопластом. Дах можна зробити дощаній і односхилої.
Корисна порада
Будівництво свинарника слід починати після детального прорахунку кількості свиней, яких господар збирається утримувати у своєму господарстві. Якщо розібратися, то свинарник можна побудувати з будь-якого підручного будівельного матеріалу, який завжди в надлишку є в будь-якому присадибній господарстві, але є одне побажання - не використовувати або звести до мінімуму використання бетону при будівництві.
Будівництво будинку або дачі завжди має на увазі наявність різних матеріалів та інструментів, які потрібно десь зберігати. Виходом з ситуації може стати сарай , на зведення якого знадобиться не більше доби. Все, що знадобиться - це сировина для виготовлення і трохи вправності.
Вам знадобиться
  • колоди, бруси, дошки, руберойд, шифер, цвяхи, скоби
Інструкція
1
Приготуйте тонкі колоди 100х100 мм, дві обрізні дошки (товщина першої - 25 мм, друга перетином 150х50 мм). Також знадобиться шифер, руберойд, цвяхи і скоби.
2
Оскільки на будівництво сараю у всіх іде різна кількість часу, необхідно виготовити тимчасові опори з цегли. Це захистить нижню обв'язку від вогкості. На опори укладіть гідроізоляцію.
3
Покладіть тонкі колоди. Виготовте кутове з'єднання і в місцях кріплень прибийте цвяхами.
4
Встановіть стійки. Їх кількість залежить від розміру споруди. Кріпити слід цвяхами або тимчасовими підкосами, навскоси під кутом 45 градусів.
5
На стійки встановіть верхню обв'язку і прибийте цвяхами. При цьому краї верхньої обв'язки з тильного і фронтальної сторони сараю необхідно вивести на 250 мм.
6
Верхню обв'язку накрийте латами. Зверху застелите руберойдом. Прибийте шифер.
7
Візьміть брус 50х50 мм і встановіть його в якості постійних подкосов. Розташовувати їх слід на кутових стійках, по діагоналі. Там, де буде розташовуватися двері, також встановіть стійку. На ній закріпіть ригель. Вийдуть проріз, в який слід помістити дверну коробку.
8
На стійки сараю прибийте дошки. При цьому якщо використовуєте обрізну дошку, прибивайте її щільно. Дошку необрізну при накладанні чергують. Спочатку кладуть скошеним краєм дошки до себе, потім - від себе.
9
Стіни сараю готові. Залишилося обшити їх руберойдом із зовнішнього боку знизу вгору. При цьому верхній край руберойду повинен накладатися на нижній. Подібна обшивка захистить сарай від природних явищ і атмосферних опадів.
10
На тонкі колоди нижньої обв'язки накладіть статеві дошки. Навісьте двері. Встановіть замок.
11
Як бачите побудувати сарай , де можна зберігати різні речі і інструмент, нескладно. Звичайно, його зовнішній вигляд не надто привабливий, але, це й на краще. Злодії навряд чи звернуть на нього увагу, а значить, майно залишиться цілим.