Як визначити швидкість з'єднання. Як встановити прямоток на скутер.

На зорі існування інтернету швидкість його варіювалася в межах 28-56 кб/сек. Але пройшло всього кілька років, і сьогодні провайдери обіцяють кожному бажаючому інтернет, який працює швидше в десятки, а то і в сотні разів.
Інструкція
1
Не завжди провайдери виконують свої обіцянки, і реальна швидкість інтернету виявляється відчутно менше заявленої. Існує чимало можливостей з'ясувати реальну швидкість з'єднання, але спочатку розберемося, з чого складається поняття швидкості інтернету взагалі. Для визначення швидкості використовується два поняття: Download speed і Upload speed. Download - це швидкість, з якою ваш комп'ютер вивантажує файли з інтернету, Upload - швидкість, з якою він їх вивантажує. Іноді ці дві швидкості дорівнюють один одному, але найчастіше різняться, і дуже сильно. Upload може бути нижче, ніж Download в кілька разів. Співвідношення швидкостей буде залежати як від виду інтернет-з'єднання, так і від умов провайдера, згідно з якими виконується поставка інтернету.
2
Перевірити швидкість свого інтернету можна за допомогою спеціалізованого онлайн-сервісу, яких сьогодні розвелося предостатньо. Розглянемо, як це зробити на прикладі одного з них. Перейдіть по посиланню http://www.speedtest.net/На сайті ви побачите зображення карти світу, на якій жовтою зірочкою буде позначено ваше місцезнаходження. Для визначення швидкості натисніть на кнопку Begin Test. Після цієї дії на екрані виникне спідометр, на якому буде відображатися швидкість, з якою сайт довантажити на ваш комп'ютер тестовий файл. В момент виміру швидкості відключіть всі програми, здатні вплинути на вимірювання. Це може бути скачування файлів, інтернет-радіо, перегляд онлайн-фільму і так далі. Коли з вимірюванням буде покінчено, вам покажуть другий спідометр, який вже відобразить швидкість, з якою тестований файл підвантажиться з комп'ютера назад на сервер. Після закінчення вимірювань вам буде показана сторінка з результатами. У вийшла таблиці ви дізнаєтеся отримані значення Download і Upload. В інформативних цілях вам напишуть ім'я вашого провайдера, місце, де ви зараз знаходитесь. Внизу таблиці ви побачите дві кнопки, завдяки яким ви зможе вставити отриману таблицю насвій сайт або форум.
3
Поруч буде перебувати ще одна таблиця, яка на основі отриманого виміру покаже, скільки часу вам може знадобитися для твори певних дій в мережі. Наприклад, час скачування MP3-файлу вагою в 5 Мб, відеокліпу в 35 Мб або кінофільму в 800 Мб. Якщо отримані результати вимірювання швидкості сильно відрізняються від того, що обіцяв ваш провайдер, повторіть вимірювання через якийсь час. Спробуйте скористатися іншим подібним сервісом, якщо і той підтвердить, що реальна швидкість вашого Інтернету менше заявленої, ви маєте повне право звернути до вашого провайдера за поясненнями.
Кожен користувач інтернету знає, що якість роботи в мережі багато в чому залежить від швидкості підключення, яка, в свою чергу, знаходиться в прямій залежності від пропускної здатності каналів і пристроїв комутації.
Вам знадобиться
  • - підключення до інтернету;
  • - браузер.
Інструкція
1
Система підключення до провайдера складається з декількох ділянок, а саме: центр обміну трафіком між операторами зв'язку (в Росії - Москва, Новосибірськ, Санкт-Петербург, Єкатеринбург), далі ділянка між цим центром обміну і вашим провайдером, і кінцевий ділянка - остання миля, що знаходиться між провайдером і вашим комп'ютером. На останній ділянці швидкість підключення зазвичай більше, ніж заявлена в договорі. Обмеження швидкості залежить від обладнання провайдера.
2
Швидкість інтернету можна виміряти кількома способами. Можна подивитися показання менеджера завантаження і показання браузера. Також можна переглянути показання лічильника модему або мережевого адаптера. Існують ще спеціальні програми -лічильники протоколу IP, програми-брандмауери.
3
Проте свідчення менеджера завантаження дадуть вам тільки швидкість скачування з заданого сайту, так само як і показання браузера. Ця швидкість не залежить від каналів зв'язку. Лічильники модему і адаптера показують швидкість підключення до обладнання провайдера. Реальна ж швидкість, швидше за все, відрізняється від договірної.
4
Програми-лічильники протоколу IP правильно вважають передану і отриману інформацію з конкретного сайту також, як і програми брандмауери. Тому швидкість інтернету прийнято обчислювати на ділянці між вашим комп'ютером і центром обміну трафіком. Для цього існують спеціальні сайти, наприклад: speedtest.net, speed.yoip.ru, softholm.com та багато інших. Відкрийте їх в браузері. Далі дотримуйтеся вказівок, наведених на їхніх сторінках. Для найбільш точного визначення, вивантажите всі програми, які можуть вплинути на вимірювання швидкості.
5
Через деякий час на сайті ви побачите швидкість вашого інтернет підключення, затримку при передачі пакетів. Якщо швидкість вас не влаштовує, ви повинні сповістити про це провайдера із зазначенням сайту, яким ви користувалися для визначення швидкості.
6
Майте на увазі, середня певна швидкість буде, швидше за все, трохи нижче, ніж договірна, і це нормально. Але, звичайно, тільки в тому випадку, якщо її цифри відрізняється від договірних незначно.