Як очистити термос. Як почистити металевий термос.

Багато людей, хоча б зрідка користуються термосом , знайомі з проблемою появи темного нальоту на його внутрішній поверхні. Причому позбутися його не так-то легко. Природно, якщо вчасно мити термос після кожного його використання, такої проблеми можна і уникнути. Але міцно заварений чай, приміром, що пробув у ньому пару годин, все одно залишить після себе їдкі темні плями. Існує кілька способів очистити термос. Причому за досить-таки короткий час.
Інструкція
1
Пару ложок харчової соди слід висипати в термос і залити їх окропом. Через годину потрібно помістити в нього жменю крупної солі. Замість солі можна використовувати також товчену яєчну шкаралупу або дрібний пісок. Далі необхідно щільно закрити термос кришкою і гарненько збовтати його вміст. Після такої процедури внутрішня поверхня термоса буде блищати як новенька.
2
Відмінно справляється з очищенням темного нальоту і лимонна кислота. Досить засипати столову ложку її в термос і залити окропом. Далі необхідно почекати, поки вода охолоне. Якщо з першого разу наліт не відійде до кінця, то процедуру потрібно повторити ще раз. Тоді внутрішня поверхня термоса точно стане чистою і блискучою.
3
Можна спробувати очистити термос наступним чином. Необхідно заповнити його на чверть столовим оцтом, можна яблучним, а частину, що залишилася залити окропом. Отриманого розчину потрібно дати настоятися протягом пари годин. Потім слід вилити його і обполоснути внутрішню поверхню термоса чистою прохолодною водою.
4
Існує ще один спосіб позбавлення від нальоту. Третина термоса потрібно залити звичайної білизною, що продається в будь-якому господарському магазині. Потім слід заповнити термос окропом до верху, закрити кришкою і збовтати його вміст. За допомогою такого способу з термоса зникнуть всі види забруднень. Природно, очищений від нальоту термос кілька разів необхідно промити теплою мильною водою і прополоскати.
5
Позбутися від нальоту на внутрішній поверхні термоса можна, опустивши в нього пару таблеток для чистки зубних протезів, заливши їх окропом і залишивши на ніч. Вранці слід просто обполоснути термос чистою водою і дати йому висохнути на повітрі.
6
Термос після кожного використання обов'язково потрібно чистити гарячою мильною водою. Тільки таким чином можна захистити його внутрішню поверхню від утворення небажаного нальоту.