Як навчити малюка перевертатися.

Коли вашому малюкові виповнюється 4 місяці, то він вже повинен вміти перевертатися зі спинки на живіт, ну або хоча б робити спроби до цього. Але якщо у нього нічого не виходить, то дитині обов'язково потрібно допомогти.
Інструкція
1
Щоб навчити дитину перевертатися, йому для цього потрібен стимул. Над дитячим ліжечком батьки часто вішають різні брязкальця, а потім показують дитині, що якщо до них доторкнутися, вони можуть видавати різні звуки. Дитина зацікавлюється в цьому і теж починає хитати різні кульки і дзвіночки. Якщо їх правильно урізноманітнити, то тоді дитина просто змушений буде самостійно пробувати перевернутися, щоб пограти з ними. Ви можете урізноманітнити обстановку, якщо повісите різні іграшки, наприклад конячку, ведмедика та інше. Якщо з різних сторін будуть різні іграшки, тоді дитина буде вчитися перевертатися.
2
Також навчити малюка перевертатися можна й іншим способом, а саме, поклавши велику м'яку іграшку у нього за спиною, коли він лежить на боці. Якщо дитина буде ззаду відчувати щось м'яке - він захоче це вивчити, для чого йому і доведеться перевернутися на інший бік.
3
Якщо помізкувати, можна зрозуміти, що дитина вже вміє перевертатися, але він не знає, навіщо йому це потрібно. В перевертанні немає нічого складного, але маленькі діти не можуть зрозуміти причину незручності і тому не змінюють свого положення. Давши дитині стимул для того, щоб він навчився перевертатися, ви натрапите його на повторення цієї дії, після чого він сам запросто зможе оцінити зручності цієї дії.
4
Можна скласти схему: спочатку йде причина для нього, маленького дитини, чиї інтереси пов'язані з різнокольоровими іграшками та особами батьків. Потім ця причина викликає дію, а саме, переворот. А вже після цього дитина починає оцінювати цей процес і завдяки цьому і розуміє, для чого він потрібен. Саме так і відбувається навчання дитини всяким речам. Тому ваша задача полягає в тому, щоб зацікавити дитину. Ну а далі можете сміливо вважати, що виконали своє завдання.
Зверніть увагу
Але хотілося б дізнатися, навчили ви свого синочка перевертатися з животика на спинку або ж він все ж самостійно цьому навчився? Затримайте ніжку в цьому положенні і подивіться за реакцією малюка. Дитина повинна відповісти на ваше рух - підняти голову над поверхнею, повернути верхню частину тулуба в ту ж сторону, в яку повернуть його таз.
Корисна порада
Як навчити дитину перевертатися. У кожному дитинку закладено вміння здійснювати веретеноподібні руху, у яких задіяні голова, хребет, таз і нижні кінцівки. Великим пальцем правої руки в цей час м'яко натискати в 2-3 см нижче від соска дитини з боку, куди здійснюватиметься переворот. Якщо ви все робите правильно, то малюк буде розсовувати долоньки і підводити плече, як би маючи намір перевернутися.