Як зробити кафе.

Іноді здається, що в Москві на кожному кроці можна перекусити в кафе або барі. Але це - в центрі міста. А в спальних районах кафе все ще зовсім трохи, трохи їх і у відносно невеликому віддаленні від садового кільця. Проте, там теж досить офісів і установ, співробітникам яких 5 днів на тиждень необхідний бізнес-ланч. Крім того, у нас, як і в Європі, з'являється культура харчування не вдома: в кафе ходять просто так, замість обіду або вечері, купують вранці кави. Як же зробити своє кафе і заробити на цьому?
Інструкція
1
Найперше питання - це, звичайно ж, вибір місця. Гарне місце можна знайти де завгодно, в тому числі, в спальному районі. На жаль, у нас поки що непопулярні кафе і бари біля будинків, які можна було б відкривати в підвалах і на перших поверхах тих же житлових будинків або адміністративних будівель у дворах. Однак варіант відкриття кафе біля станції метро, як правило, повинен бути вдалим. Варто подбати тільки, щоб ваше кафе пропонувало клієнтам їжу і напої на винос, адже дуже зручно заскочити в нього вранці перед роботою і нашвидку з'їсти булочку або взяти стаканчик еспресо з собою. Увечері клієнти будуть приходити до вас вечеряти - багато людей, особливо молоді, що живуть поодинці, воліють не готувати вдома самим, а перекушувати в кафе.
2
Друге питання - це обладнання. Кафе бувають різні. Якщо ви спеціалізуєтеся в основному на фастфуді, то вартість обладнання буде порівняно невеликий, 10-12 тисяч доларів. Для обладнання усім необхідним кафе "широкого профілю" знадобиться більше коштів. Величина може бути будь-хто. Крім того, додайте сюди столики і витрати на дизайн приміщення. Не варто економити занадто багато на дизайні, вірніше, нехай він буде недорогим, але оригінальним. У кожному разі, у вашого кафе повинна бути особа. Клієнту нецікаво заходити "просто в кафе". Ваше кафе повинно чимось відрізнятися від інших і бути затишним.
3
Важливо також, на що ви робите ставку. Якщо у вас кав'ярня, то ваш основний продукт - це кава. Якщо у вас кафе-бар, то алкоголь. Відповідно, до алкоголю необхідна закуска, щось до пива, щось - до коктейлів. До кави потрібна випічка та сандвічі. Меню повинно бути гармонійним, адже воно є, по суті, основою кафе. Будь креативний дизайн втрачає свою цінність для клієнта, якому нема чим закусити пиво.
4
Найнеприємніше - це, звичайно, паперу. Вам доведеться отримати статус індивідуального підприємця або створити ТОВ, потім - отримати дозвіл на відкриття кафе від властей, ліцензію на торгівлю алкоголем, схвалення санепідемстанції. Природно, також необхідний договір оренди приміщення. Наскільки легко буде отримати всі ці папери, важко сказати. Як правило, на це йде кілька місяців.
5
Простіший спосіб зробити кафе - купити франшизу. Звичайно, це буде не зовсім ваше, особливе кафе, це буде черговий "Кофе Хауз" або "Му-Му". Але цей спосіб більш легкий, оскільки при покупці франшизи ви отримаєте обладнання, налагоджені контакти з постачальниками, продумане меню і, як правило, що знаходиться в порядку документацію. Крім того, розкручена марка забезпечить достатньо стабільний приплив клієнтів.
Їдальня, в якій збирається за обідом і вечерею вся сім'я, - центральне місце в будинку або квартирі. Основною ідеєю дизайнерського оформлення цього приміщення буде затишок і домашнє тепло. Щоб облаштувати столову , краще звернутися до професійного дизайнера. Але якщо ви вирішили зробити це самостійно, врахуйте декілька основних моментів.
Інструкція
1
Центральної частина будь їдальнею, звісно, стане обідній стіл, тому інтер'єр всього приміщення, його стиль повинен відповідати стилю обіднього столу. Форму столу виберіть будь-яку: круглу, прямокутну або квадратну. Все постійно присутні члени родини повинні розміщуватися навколо нього так, щоб їм було просторо і комфортно. Оптимальний розмір вибирайте такий, щоб на кожного припадало не менше 60 см по ширині і 40 см по довжині.
2
Якщо приміщення під їдальню не дуже велика і число обедающих який завжди, виберіть стіл-трансформер, який можна буде при необхідності розкладати. Матеріал столу може бути будь-яким, зазвичай використовується дерево. Але для їдальні, виконаної в стилі hi-tech, підберіть стіл з металу, пластику або їх комбінації.
3
Якщо ви не придбали столовий гарнітур, в який входять стіл і стільці, то підберіть їх в одному стильовому ключі разом зі столом. Бажано, щоб стільці були м'якими, щоб в продовження обіду або вечері на них було зручно сидіти. Добре, якщо вони будуть з підлокітниками.
4
Доречно буде розташувати в їдальні шафа для зберігання посуду. Він також по своєму стилю повинен відповідати обіднього столу, оскільки займатиме одне з центральних місць. На стінах їдальнею повісьте відкриті полиці, на яких розмістіть сувенірні тарілки, кухлі, порцелянові статуетки, бронзові вироби, скляні і керамічні вази. Доречно в їдальні виглядають також підлогові вази з сухоцвітом і горщики з високими кімнатними рослинами.
5
Використовуйте при оформленні їдальні теплі тони, близькі до натуральних. Але навіть якщо все приміщення, включаючи стіни, меблі та столова білизна оформлені в одних спокійних тонах, обов'язково сформуйте на стінах або в оформленні інтер'єру яскраві кольорові плями. Для цього підійдуть картини і окремі предмети декору, розставлені в їдальні. Врахуйте, що червоний, помаранчевий, жовтий, зелений і блакитний колір сприяють підвищенню апетиту.