Як справити дефрагментацію диска. Як виконати дефрагментацію.

Дефрагментація жорсткого диска проводиться, щоб об'єднати однотипні файли, що зберігаються на жорсткому диску, в спеціально створених для них секторах. Від гарної компонування файлів на жестом диску залежить його продуктивність і швидкість роботи. Тому рекомендується проводити дефрагментацію диска з інтервалом 4-6 місяців. Процес дефрагментації в Windows максимально спрощений, тому доступний кожному.
Вам знадобиться
  • Початкові навички володіння персональним комп'ютером.
Інструкція
1
Для початку відкрийте папку "Мій комп'ютер", клацнувши по її ярлику на Робочому столі лівою кнопкою миші двічі.
2
Виберіть жорсткий диск (або його том), на якому потрібно виконати дефрагментацію. Потім клацніть по ньому правою кнопкою миші один раз.
3
У меню, дій над файлом клацніть по рядку "Властивості" один раз лівою кнопкою миші.
4
У вікні "Властивості: Жорсткий диск" відкрийте вкладку "Сервіс", клацнувши по ній один раз лівою кнопкою миші. Перед вами відкриється вкладка з трьома блоками: Перевірка диска , Дефрагментація диска , Архівація.
5
У другому блоці "Дефрагментація диска " натисніть кнопку "Виконати дефрагментацію ...". Перед вами з'явиться вікно налаштування процесу дефрагментації диска .
6
У вікні виберіть жорсткий диск, який необхідно дефрагментувати, клацнувши по ньому лівою кнопкою миші один раз.
7
Потім натисніть кнопку "Аналіз", яка розташована внизу вікна. Розпочнеться процес аналізування стану секторів жорсткого диска .
8
Після закінчення аналізу жорсткого диска , клацніть по кнопці "Дефрагментація" один раз лівою кнопкою миші. Після цього почнеться сам процес дефрагментації. Тривалість операції може зайняти від декількох хвилин до декількох годин. Час до завершення дефрагментації залежить від продуктивності комп'ютера, від загального стану жорсткого диска і від давності останньої його дефрагментації.
Корисна порада
Під час виконання дефрагментації не рекомендується запускати будь-які додатки і відкривати і змінювати жорсткий диск.
В процесі експлуатації жорсткого диска відбувається поступова його фрагментація, тобто при записі файлу, його кластери записуються не підряд, в окрему область, а розкидаються по незайнятим областям диска , сумарний обсяг яких, достатній для запису цього файлу. Чим більшою фрагментації піддається диск, тим сильніше це позначається на швидкості запису і читанні файлів, і швидкодії системи в цілому. Для вирішення цієї проблеми виконується дефрагментация диска .
Інструкція
1
Операційна система Windows має в своєму складі спеціальну утиліту, що дозволяє проводити роботи по дефрагментації дисків. В системі Windows XP ця утиліта знаходиться за адресою WINDOWSsystem32dfrg.msc, користувачі Windows Vista можуть знайти її під іншою назвою - WindowsSystem32dfrgui.exe.
2
Дефрагментацію диска можна запускати в автоматичному режимі, задавши відповідне распісаніе.Для ручного запуску необхідно виконати ряд действій.Откройте «Мій комп'ютер» і виділіть диск для дефрагментації. Відкрийте властивості диска і перейдіть у вкладку «Сервіс». Натисніть кнопку «Виконати дефрагментацію ...».
3
Можна виконати попередній аналіз, який покаже ступінь фрагментації диска , для цього натисніть кнопку «Аналіз».
4
Після закінчення перевірки диска , у разі необхідності, утиліта запропонує призвести дефрагментацію диска , натисніть кнопку «Дефрагментація».
5
Утиліту «Дефрагментація диска » можна запустити іншим способом. В контекстному меню значка "Мій комп'ютер" виберіть пункт «Управління», відкриється вікно «Керування комп'ютером». Перейдіть в розділ меню «Сховище» і виберіть пункт «Дефрагментація диска ».