Як очистити димохід. йоржик для труби димоходу.

Якщо ви купили будинок з каміном або піччю або просто вирішили провести генеральне прибирання, вам належить нелегке заняття - прочищення димоходу . Складність чистки полягає в специфіці російських труб, які, як правило, вузькі і незручні. Тому щоб якісно провести прибирання всередині труби, вам слід виконати наступний ряд дій.
Інструкція
1
Починайте чистку зверху. Починати дану операцію з самого каміна або печі практично марно, тому що до кінця жнив всі знову буде брудним. Тому замкніть нижній вихід димоходу або закрийте сам камін. Якщо дверей немає, знайдіть якусь вставку, яку можна було б використовувати як заглушку. Це обов'язкова умова, так як звалюються зверху обривки сажі бувають настільки великі, що створюють величезні хмари бруду, здатні навести чорноту на все приміщення.
2
Купіть в будівельному магазині спеціальний йоржик для прочищення труб. Не використовуйте намотану ганчірку на швабру, як часто це робили раніше і роблять зараз. Ви не оберете ганчірок і не зможете якісно прибрати сажу з труби. Набагато простіше і згодом економічніше буде придбати один очищуючий набір з йоржика і змінних щіток.
3
Використовуйте звичайні миючі засоби або купіть спеціалізоване для боротьби з сажею. У кожному разі, починати варто з самої труби, поступово опускаючись нижче вздовж неї. Робіть розмах при чищенні 10-15 сантиметрів, міняючи кожні 10-15 секунд сторону, якій проводиться чистка. Після того як один такий відсік повністю очищений, обов'язково мийте йоржик перед наступним. Якщо ж ви виробляєте лише суху чистку, тоді просто терти наросшие верстви сажі і в міру необхідності очищайте щітку.
4
Одягайте хоча б захисні окуляри при чищенні другий знизу частини димоходу . Найкраще при собі мати повноцінну маску, так як дана процедура дійсно небезпечна. Після того як ви пройдете повністю всі стіни, варто ще раз пройтися уздовж труб, змивши залишки засобу для чищення.