Як очистити самовар.

Вважається, що справжній самовар здатний наповнити будинок російським духом і святом. Однак якщо ви купили даний агрегат з рук, перед використанням варто піддати "пузатого" ретельної мийці. Як це зробити найбільш ефективно і легко, слід розповісти докладніше.
Інструкція
1
Розберіть самовар . Як правило, знімних частин у них мало: краник і ключик від нього, підставка, а також, можливо, ручки і коронка. У більшості ж випадків цей список буде заповнений лише наполовину.
2
Залийте самовар водою. Для початку ви можете використовувати звичайну воду з-під крана, попередньо заткнувши отвір під краник. Переконайтеся, що самовар не тече і не має пробоїн. Якщо ж такі все-таки знаходяться, або закрийте їх, припаявши невеликий шматочок алюмінію, або використовуючи спеціальну рідку гуму.
3
Починайте основну частину помивки після того, як самовар буде залатати. Для початку варто відмити Внутрішня. Залийте колбу агрегату гарячою водою спочатку в суміші з миючим засобом. Можна використовувати звичайну губку, якщо отвір в кришці досить широке, щоб в нього пролізла рука. Якщо ж такої можливості немає, купите новий йоржик або спеціальну щітку.
4
Після того як самовар буде повністю очищений, слід ще раз залити його водою з додаванням знезаражувальних засобів. Як мінімум, наведіть розчин марганцівки середньої концентрації. Промийте колбу як слід ще раз, а потім приступайте до наступного кроку.
5
Виконайте очистку зовнішньої частини самовар а з миючим засобом, як робили це всередині. Різниця чистки зовні лише в тому, що вам немає потреби дезінфікувати його тут, але будьте акуратними з тими областями, де відбувається стик деталей. Як правило, "вік" бере свій над самовар ом саме в цих місцях, і при занадто ретельної та активної чищенні ви можете пошкодити корпус і створити нові тріщини.
6
Зберіть самовар після очищення і хоча б двічі прокип'ятіть воду в ньому, перш ніж пити чай - це обов'язкова міра з метою вбити залишки бактерій і вивести, можливо, не змив чистячі засоби, які можуть бути більш небезпечними, ніж навіть самі бактерії.
Самовар є чудовим пристосуванням для чаювання. Його можна використовувати не тільки вдома, але і за містом. Конструкцію легко переміщати, як правило, вона не займає багато місця. Моделі досить різноманітні, вибір в магазинах широкий і придбати відповідний самовар не важко.
Інструкція
1
Визначтеся насчет моделі самовара: є вугільні, які можна використовувати на природі, електричні, застосовні до квартирних умов, і комбіновані.
2
Вибирайте електричний самовар, якщо живете в квартирі. Така модель може стати не тільки пристосуванням для кип'ятіння води, але і елегантним прикрасою інтер'єру. Такий самовар дуже простий у побуті і безпечний. У ньому забезпечується швидке закипання води, вона довго залишається гарячою завдяки латуні, яка добре зберігає тепло.
3
Купуйте вугільний самовар, якщо збираєтеся використовувати його в заміському будинку, на дачі або для чаювання на природі. Запасіться потрібною кількістю палива для самовара: вугіллям, трісками, шишками та ін. Для використання даної моделі знадобиться досить багато місця. Слід навчитися регулювати тягу, щоб вода в ньому закипала. До будь-якого самовару повинна додаватися інструкція з його експлуатації. Вода з вугільного самовара - з димком і неповторним смаком.
4
Визначтеся з об'ємом самовара. Його необхідно підбирати виходячи з кількості осіб, які користуватимуться ім. Об'ємом від 1,5 літра виготовляються електричні самовари, вони компактні і зручні для перенесення. Найбільшу популярність мають конструкції від 3 до 7 літрів. Обсяг 5, 7 або 10 літрів характерний для вугільних варіантів. Їх добре використовувати для приготування окропу на 5-10 чоловік, а також заварки чаю в чайнику.
5
Визначтеся з кольором самовара. В магазинах можна зустріти жовтий латунний, сріблястий нікельований, з художнім розписом, з мідним покриттям. В результаті окислення міді, що входить до складу латуні, самовар може покритися з часом коричнево-рудими цятками. Помацайте предмет, стінки корпусу можуть бути гладкими або з об'ємним рифлением. Зверніть увагу на форму купується вироби, швидше за все вода закипає в самоварі у вигляді конуса.
6
Купуйте самовар з нікелірованим покриттям або самовар з ручним розписом, якщо вам потрібно легко миється виріб. Для латунних самоварів випускаються спеціальні засоби для миття.
7
Запитайте у продавця про терміни гарантії (звичайно це два роки). Ціна самовара залежить від типу, матеріалу і обсягу. Крім того, має значення новий це самовар, відновлений майстрами старий, або антикварні старовинна річ. Купуючи антикваріат, перевірте - чи не протікає він, і чи тримає ключ воду. Це можна зробити, просто затоку самовар водою. Цю процедуру бажано зробити під час покупки, щоб потім не шукати майстра чи не здавати покупку по гарантії.