Як тренувати зір.

Прекрасен мир, коли всі фарби в ньому яскраві і чіткі. Але все більше людей скаржаться на своє зір , починаючи вже зі шкільної лави. Постійні зорові навантаження погіршують якість нашого зору. А адже часом від того, як ми бачимо, залежить наше сприйняття. Якщо у вас проблеми зі зір м (короткозорість або далекозорість), то кілька простих вправ, що виконуються регулярно, зможуть вам допомогти.
Інструкція
1
Перед тим як почати вправу, постарайтеся розслабитися і відволіктися від усіх справ і проблем. Прийміть положення сидячи. Потім зімкніть повіки обох очей і вказівними пальцями круговими рухами помасажуйте повіки протягом однієї хвилини. Ця вправа допоможе вам зняти напругу і втому очей.
2
Наступна вправа виконується в сидячому положенні. Для початку закрийте очі і посидьте так пару хвилин. Очні м'язи розслабляться. Потім, не відкриваючи очей, злегка натисніть на очні яблука трьома пальцями кожної руки протягом однієї-трьох секунд. Не давіть сильно - це може викликати запаморочення і больові відчуття в області очей. Вправа слід повторити чотири-п'ять разів. Воно покращує циркуляцію крові і внутрішньоочної рідини.
3
На віконному склі або рамі намалюйте невелику мітку діаметром приблизно п'ять міліметрів у вигляді півкільця. Потім зручно розташований на відстані тридцяти-сорока сантиметрів від мітки. Після чого прикрийте одне око долонею і постарайтеся вдивитися в зображення півкільця іншим оком. Продовжуйте вдивлятися в зображення, поки воно не стане чітким. Потім подивіться вдалину (десять-п'ятнадцять секунд), знову на мітку і знову вдалину. Робіть вправу поперемінно правим і лівим оком. Перші кілька днів таке тренування зору бажано повторювати двічі на день (хвилин по двадцять). Через деякий час збільшити до семи разів на день.
4
Гарне вправа для тренування зору: закрийте очі і розслабтеся, подивіться вгору, потім вниз, знову верх і знову вниз. І так вісім разів (намагайтеся, щоб рухи були плавними). Після, не відкриваючи повік, очними яблуками виконайте кругові рухи вліво, вгору, вправо, вниз. Потім сделайтке те ж, але в іншому напрямку. Намагайтеся не мружитися. На завершення цієї вправи слід швидко моргнути протягом тридцяти секунд.
Тренування очей сприятливо впливає на поліпшення і збереження зору, профілактику очних недуг. Систематичне і регулярне виконання нескладних вправ допоможуть підтримати нормальний зір або виправити його.
Інструкція
1
Вчіться знімати очне напругу. Сучасний працююча людина більшу частину свого робочого часу проводить біля комп'ютера. Не забувайте давати очам відпочинок. Закрийте очі на хвилинку, виконайте пару вправ, і ви відчуєте результат.
2
Масажуйте очні повіки. Легкий масаж і погладжування закритих очей, натиск і розминання благотворно впливають на нервові закінчення і циркуляцію крові.
3
Використовуйте окуляри-тренажери, призначені для виправлення далекозорості, короткозорості, астигматизму і інших дефектів зору. Відбувається сильна тренування очних м'язів, за рахунок чого зір поліпшується.
4
Вплив різних температур підвищує зоровий тонус. Для цього візьміть пару серветок, одна з яких намочити крижаною водою, інша - гарячою. Поперемінно прикладайте їх до очних століттям. Гарячу серветку на дві хвилину, холодну на одну. Можна кілька разів повторити.
5
Періодично проводите пальминг. Це справжній відпочинок для очей. Закрийте очі і прикрийте їх долонями. При цьому пальці повинні бути складені на лобі хрест-навхрест. Чим менше світла потрапляє через долоні, тим краще - очні м'язи більше розслабляться. Виконувати цю процедуру потрібно близько 10 хвилин хоча б 2-3 рази на день. Як тільки відчуєте втому очей, закрийте їх руками, посидьте трохи без напруги, постарайтеся розслабитися - бадьорість не забариться повернутися.
6
Не забувайте про правильне харчування і веденні здорового способу життя. Харчування впливає на всі процеси, що відбуваються в організмі, у тому числі і на ті, за допомогою яких здійснюється зір. Очні м'язи в ідеалі повинні бути гнучкими і м'якими. При неякісному харчуванні вони стають стягнутими і жорсткими, що впливає на форму ока. Особливо це позначається з віком. Ось чому з роками все більше людей стають далекозорими.
7
Виконуйте комплекси вправ. Тут важлива регулярність. Кілька разів на день приділіть увагу невеликим тренувань. Самі вправи досить прості і відомі: перевести погляд вправо-вліво, вгору-вниз, по діагоналі, виконати кругові рухи, малювати очам і букви. Кожне з цих вправ треба повторити 8-10 разів. За часом це займає кілька хвилин. Майте трохи терпіння, і ви обов'язково допоможете своїм очам .