Як пов'язати дитині кофтинку.

Маленькі діти так мило і кумедно виглядають в в'язаних костюмчиках, нагадуючи пухнастих зайчат і ведмежат. Тим більше що ручна в'язка надає виробу особливий обсяг. Вив'язуючи петельку за петелькою, рукодільниця вплітає частинку власної любові і тепла.
Вам знадобиться
  • М'яка пряжа, кругові спиці
Інструкція
1
Шикарно виглядають кофтинки для дітей, причому будь-якого віку, які пов'язані без єдиного шва способом «реглан». Для вироби підійде будь-яка м'яка пряжа. Якщо дитина дуже маленький, то небажано для в'язання використовувати нитки з довгим ворсом.
2
Щоб зв'язати дитині кофточку дуже зручно скористатися малюнком «Англійська помилкова». Перш, ніж в'язати основний виріб спочатку виготовте зразок, щоб потім не було плутанини в схемі. Лицьовій ряд: * 1 накид за роботою, 1 петлю зняти, 1 петля виворітна *. Виворітний ряд: * 1 лицьова, 2 петлі разом виворітної *.
3
В'язання кофточки починається з шиї, а тому при розрахунку петель береться обхват шиї дитини. Наберіть 56 петель, після чого за допомогою ниток іншого колір зробіть відмітини для рукавів, спинки і поличок (відмітки робляться в місцях борозенок). Щоб правильно пов'язати дитині кофточку потрібно дотримуватися схему одночасної в'язки всього виробу: планка правої полички (6 петель), права поличка (6 петель), передня борозенка реглана (2 петлі), правий рукав ( 6 петель), задня права борозенка реглана (2 петлі), спинка (12 петель), задня ліва борозенка реглана (2 петлі), лівий рукав (6 петель), передня ліва борозенка реглана (2 петлі), ліва поличка (6 петель) , планка лівої полички (6 петель).
4
Планку в'яжіть тільки лицьовими петлями з обох сторін, не забуваючи робити петлі для гудзиків. Якщо зв'язати планку кілька вже, то в цьому випадку можна буде вшити замок-блискавку. «Борозенки» в'яжіть за схемою: * 1 накид, 2 лицьові петлі, 1 накид *. На зворотному боці все пров'язуємо по малюнку. Полички, рукава і спинку в'яжіть англійської удаваної в'язкою. Її перевага в тому, що навіть сама «кострубата» в'язка після відпарювання вироби виглядає дуже рівно.
5
В процесі в'язання полички, рукава і спинка розширюватимуться, що потрібно контролювати, орієнтуючись на параметри малюка. Після того, як передня і задня борозенки з'єднаються (щоб вільно проходило плече дитини), зніміть петлі рукавів на додаткові спиці і продовжуйте спільно в'язати планки, полички і спинку до певної довжини. Низ кофтинки оформите звичайної гумкою.
6
Те ж саме зробіть і з рукавами, які можна в'язати на кругових спицях і це позбавить їх від шва. Тільки стежте, щоб перед початком в'язання рукава на ньому залишилося парна кількість петель. Низ рукава закінчите гумкою.
7
Від горловини наберіть петлі для коміра, який в'яжіть 5-7 см. Замість нього красиво виглядає і капюшон. Додатково кофточку можна прикрасити вишивкою в ідеї великих сніжинок.
Корисна порада
Для дуже маленьких дітей пряжу з довгим ворсом використовувати небажано.