Як відкрити фотоательє.

Цифрові фотоапарати дозволяють зняти практично будь-який момент життя. Однак щоб фотографувати красиво, необхідно мати талант. Тому все більше людей, бажаючи зробити собі красиві портрети, звертаються до талановитих фотографам. Отже, відкриття фотоательє може виявитися вигідною бізнес-ідеєю, яка до того ж не потребують великих вкладень.
Інструкція
1
Навіть якщо всі знайомі в один голос кажуть вам, що ви відмінний фотограф, краще все-таки підвищити свою кваліфікацію, записавшись на курси фотографії. Конкуренція серед фотографів у великих містах досить велика. Чим вище буде ваша майстерність, тим більше хороших рекомендацій і тим більше буде дохід. Так що першою вигідною інвестицією у відкриття фотоательє буде закінчення курсів фотографії. Вартість таких курсів, як і самі курси, буває різною. У кожному разі, на найдешевші варіанти краще не орієнтуватися.
2
Для фотоательє вам знадобиться обладнання - фотоапарат, програмне забезпечення (Photoshop і інше). Тут також краще не скупитися і придбати відносно дороге обладнання. Про те, які фотоапарати краще, варто розпитати тих, хто давно займається фотографією і в курсі всіх новинок.
3
Для фотоательє знадобиться майданчик - місце, де ви будете безпосередньо фотографувати, принаймні частково (адже фотосесії можна проводити де завгодно, але от на паспорт краще все-таки фотографуватися в ательє) і обробляти фотографії. Місце повинно бути "жвавим" - підвал недалеко від станції метро, кімнатка в торговому центрі і т.д.
4
Фотоателье може заробляти не тільки на фотографуванні, але і на продажу дисків, флешок, роздруківці фотографій. Чимало людей приходять на фотосесії, забувши флешку або диск будинку.
5
Фотоателье повинно працювати 7 днів на тиждень, але не кожен фотограф витримає такий графік довго. Залучайте інших фотографів - тоді можна буде працювати разом, переймати один в одного досвід і техніку. Таких фотографів можна як зробити своїми партнерами, так і просто здавати їм приміщення кілька днів на тиждень.
6
Не забудьте зареєструватися в якості індивідуального підприємця, оскільки за законом будь-яка підприємницька діяльність підлягає реєстрації. Зробити це можна в податковій інспекції за місцем проживання. Як правило, власнику фотоательє достатньо статусу ВП. Утворювати ТОВ йому немає необхідності.
Фотосалон , який надає послугу "фото на документи", за оцінками експертів сьогодні є одним з найпростіших в організаційному відношенні видів бізнесу. Досить лише знайти для нього вдале місце розташування, а решта, як кажуть, справа техніки.
Вам знадобиться
  • -4-6 квадратних метрів площі на умовах суборенди;
  • -обладнання для фотозйомки і друку фотографій (камера, спалах, штатив, комп'ютер, кольоровий принтер);
  • -Меблі для свого робочого місця і меблі для обслуговування клієнтів (стіл, два стільці, вішалка, дзеркало);
  • -один або два оператора на окладі;
  • -Кошти зовнішньої реклами (вивіска, штендери ).
Інструкція
1
Орендуйте за договором суборенди невелику площу в торговому залі магазину або в торговому центрі - досить буде всього 4-5 квадратних метрів. Набувати приміщення, щоб відкрити "фото на документи", недоцільно - місце може виявитися не таким вдалим, як ви припускали. Головна вимога до розташування фотосалону - якомога більша прохідність людей, близькість різних державних, освітніх установ і великих бізнес-центрів.
2
Закупити обладнання для фотосалону - цифрову фотокамеру зі спалахом і штативом, комп'ютер з кольоровим фотопринтера і сканером. На додаток можна обзавестися фотолампа і парасолькою для розсіювання світла. Ще в роботі вам знадобиться спеціалізоване програмне забезпечення (насамперед Adobe Photoshop), а також меблі для свого робочого місця і для зручності відвідувачів - стіл, стільці, вішалки та дзеркало.
3
Замовте в рекламному агентстві вивіску і штендери для залучення клієнтів - коли людина розшукує місце, де він міг би сфотографуватися на документ, він перш за все шукає очима відповідні вивіски. Ефективно буде також надрукувати і розповсюдити в околицях вашого фотосалону листівки. Реклама в Інтернеті та друкованих ЗМІ у випадку з послугою "фото на документи" вважається малоефективною.
4
Знайдіть одного або двох змінних операторів, які працюватимуть у вашому фотосалоні. Якщо фотографувати людей ви збираєтеся самостійно, то вам буде досить одного "змінника", якщо ж займатися ви будете тільки організаційними питаннями, то необхідно найняти двох працівників, бажано промотівіровать їх не тільки окладом, але і відсотком від щоденної виручки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4w3LPRz7GzU
Зверніть увагу
Щоб мінімізувати ризики і збільшити дохід від свого починання, створюйте не окрему точку, а цілу мережу фотосалонів в різних частинах міста.
Корисна порада
Намагайтеся крім найбільш затребуваною послуги "фото на документи" освоїти якомога більше додаткових "фотопослуг" - друкуйте фотографії, оцифровується і реставрує фотографії старі, приймайте замовлення на створення кухлів з тим чи іншим фотознімком.