Як повернути собаку.

Втрата домашнього улюбленця стає справжньою трагедією для всієї родини. Зляканий на прогулянці і який утік, пес може опинитися за багато кілометрів від дому, поки його стрес вляжеться. Найчастіше собака вже не в змозі повернутися назад, і власники змушені починати пошуки. У більшості випадків, якщо собаку не вдалося знайти в перші дні, втікача беруть до себе чужі люди. Незважаючи на пропоновані права на загублених тварин, далеко не всі прихистили собаку люди бажають віддати її справжньому власнику. В даному випадку закон захищає права господаря, і собака має всі шанси повернутися до себе додому.
Вам знадобиться
  • документи на собаку: родовід або щенячка, договір придбання цуценяти
Інструкція
1
Організуйте пошуки зниклої собаки. Залучіть на допомогу максимальне число людей: своїх друзів, знайомих, сусідів і просто перехожих. У перші години після пропажі огляньте прилеглі до будинку квартали, паркові зони та місця звичайного вигулу собаки.
2
Відразу складіть список відмінних рис тварини. Розпитуючи оточуючих, не варто називати породу собаки, якщо вона не відноситься до найбільш поширених. Так, запитуючи перехожого про пробігають повз леонбергера, ви явно не отримаєте потрібного вам відповіді. В даному випадку краще опишіть масть собаки, вкажіть її приблизну висоту від землі, тип вовни (гладкошерстная або довгошерста).
3
При невдачі пошуку «по гарячих слідах» подайте оголошення про зникнення собаки в усі великі газети міста. Бажано звернутися на місцеве телебачення і замовити рядок оголошення в ефірі. Тут буде необхідна повна інформації про тварину: кличка, порода, клеймо (за наявності) та обов'язково фотографія.
4
Вперше три дні після втрати собаки зверніться до районного відділу поліції по вашому місцем проживання і напишіть заяву про зникнення тварини. Обов'язково наполягайте на реєстрації заяви. Це допоможе вам надалі відстояти свої права власника на втрачену собаку .
5
Якщо в результаті пошуків ви виявите свого улюбленця у чужих людей, вимагайте повернення своєї собаки. Відповідно до 230 статтею ГК РФ N 51-ФЗ бездоглядну тварину має бути повернуто власнику. Особа, яка знайшла загублену тварину, має проявити добровільність у його поверненні господареві і, передусім, повідомити в поліцію про притулок тварин.
6
При отриманні відмови з боку який знайшов особи добровільно передати собаку законному власнику, зверніться до суду за захистом своїх прав. Для відстоювання свого майна, яким є собака, надайте суду свідоцтва законного їм володіння. Це може бути договір купівлі-продажу собаки, укладений між вами і заводчиком цуценя, а також родовід або щеняча картка на собаку .
7
Крім надання даних документів, клопотань в суді про заслуховування свідків з вашого боку, що добре знали вас і вашу собаку . Також судом може прийматися до уваги прихильність собаки, проявлена до справжньому власнику. Сукупність всіх пред'явлених доказів допоможе суду винести рішення на вашу користь, і собака повернеться назад у свій будинок.