Як встановити люверси.

Заощадити в цьому житті реально на всьому, але чи доцільно? Дуже популярними, наприклад, в останні роки стали штори з люверсами. Це не найдешевший варіант виконання штор, але такої звабливий. Текстильні салони розташовують спеціальними машинками, які вибивають на тканини облямовані отвори.
Інструкція
1
Отже, ви загорілися бажанням зробити люверси самостійно. Для початку сходіть в магазин. Вам належить визначитися, які люверси ви бажаєте бачити на своїх шторах - металеві або пластикові, круглі або фігуркою, кольорові чи однотонні. А в фіналі визначитеся з діаметром.
2
Настав час прийняти рішення про кількість люверсів. Тут є невеликий секрет: їх може бути тільки парна кількість, щоб краї штор дивилися в одному напрямку. Передбачається, що метраж тканини ви знаєте і враховуєте ще одну важливу тонкість нового для вас справи - відстань між люверсами (їх центрами) повинно знаходитися в діапазоні 15-22 см, а перший і останній люверс зобов'язані стояти не ближче, ніж на 5-7 см від кожного краю. Щоб допомогти вам визначитися, візьміть до уваги, що широко розставлені люверси дають великі хвилі, а більш близько посаджені, відповідно, дрібні.
3
Беріться за роботу. Обов'язково зміцните верх вашої штори люверсной стрічкою. Це необхідно для міцності матеріалу в зоні люверсов. Ширина стрічки безпосередньо залежить від діаметру обраних вами люверсов. І не забудьте про припуск в кілька сантиметрів. Тепер відміряйте подвійну ширину люверсной стрічки на тканини, загорніть її акуратно всередину, озбройтеся праскою і приклейте до штори.
4
Ви підійшли до етапу розмітки під люверси , тим більше що з відстанню між ними ви вже визначилися. Тепер візьміть лінійку і відміряйте відрізки, ставлячи при цьому на матеріалі точки олівцем. Якщо ви є щасливим володарем спеціального пробійника для люверсів, цей процес не забере у вас небагато часу. Або ж займіться вирізанням отворів за допомогою звичайних ножиць. Підійдіть до цього заходу ретельно, щоб край матеріалу не размахратілся. Пам'ятайте, що на ділянці, де кипить робота, кілька шарів, і ви повинні зробити однакові за розміром отвори в усіх них.
5
Беріть люверси . Починається їх кріплення. Дві половинки люверса накладіть з протилежних сторін на пророблений отвір і сильно стисніть. Сигналом, що справу зроблено, служитиме клацання. Тепер ви вмієте встановлювати люверси .