Як навчитися малювати природу.

Малювати природу простим олівцем досить складно, але і більш цікаво, оскільки в природі немає чітких геометричних фігур і однорідних форм. Щоб правильно передати всю красу пейзажів, потрібно бути максимально спостережливим.
Інструкція
1
Спочатку необхідно вибрати композицію і намітити простими лініями дерева, які знаходяться на передньому плані прямо перед вами.
2
Далі більш детально і чітко прорисуйте контури дерев. Зобразіть великі гілки і розбийте їх на більш тонкі гілочки. Визначтеся, яким буде задній план. Якщо видна лінія горизонту, проведіть її. Прорисуйте фактуру на стовбурах дерев. Для цього заштрихуйте більш темні ділянки кори і передайте тіні. Необхідно визначити, з якого боку падає світло. Щоб зробити акцент на передньому плані, дерева на ньому зобразите більш яскравими і темними.
3
Прорисуйте більш детально дрібні гілки, сніг між деревами і на корі дерева. Цікаво зобразити сильно занесену снігом одну сторону стовбура і крупних гілок. Сніг також має фактуру і об'єм, тому додайте трохи тіні в місцях зіткнення його з корою дерева. На лінії горизонту намалюйте невисокі гори. Відобразіть за допомогою тіні нерівності і рельєф.
4
Прорисуйте поверхню землі, занесену снігом, на якій розташовані дерева. Низинні ділянки заштрихуйте за допомогою олівця. Особливу увагу приділіть опрацюванні тіней, падаючих від самих дерев і гілок. Потрібно правильно оцінити кут падіння тіні. Для зображення тіні спочатку намалюйте ідентичний контур вашого дерева і гілок, потім заштрихуйте легкими частими лініями. Тінь від тонких гілок повинна бути практично не видна.
5
На одному з дерев намалюйте пташине гніздо. Врахуйте, що воно також має бути занесено снігом. Засніжене поглиблення в гнізді злегка затемните. Зображення зимової природи готово.