Як писати каліграфічним почерком. каліграфічними подчерк.

Пише "як курка лапою", "як лікар" - таке сьогодні часто можна почути про почерк того чи іншої людини. Мало того, що з часів Петра I шрифт рукописів постійно змінювався і спрощувався, так зараз з розвитком комп'ютерної техніки, люди зовсім перестали писати від руки. І вже мало хто може похвалитися каліграфічним почерком .
Вам знадобиться
  • - спеціальна пропис;
  • - друкарські інструменти.
Інструкція
1
У дореволюційний час в школах каліграфія була окремим предметом і вважалася дуже важливою наукою. Тоді красу написаним буквах додавав той факт, що слова на папір наносилися відривним способом. А значить було більше можливостей і часу, щоб акуратно виводити букви. Однак після чергових шкільних реформ 1968 Міністерством освіти було прийнято рішення, що необхідно збільшувати швидкість письма у дітей за допомогою відмови від відривний манери написання букв. Тоді ж скасували і спеціальну разлиновку зошитів, яка допомагала правильно писати слова на папері. Тому для того щоб навчитися писати каліграфічно, потрібно використовувати спеціальні прописи. В них розмічена спеціальна разлиновка, яка допомагає писати букви під правильним ухилом. Також в такий прописи нанесені точки, по яких потрібно обводити букву так, як це належить за нормами каліграфії. Основний плюс такої розмітки в тому, що рука пише автоматично приймає необхідне положення і прописує букву по правильній траєкторії.
2
Грунтується принцип каліграфії на тому понятті, що у кожної букви є своя формула написання. Знаючи її, людина, яка пише, автоматично буде знати? куди і як потрібно ставити ручку, як правильно вести лінію і де буква на листі повинна закінчиться. І звичайно ж, каліграфічне лист обов'язково повинен бути відривним. Інакше прописати красиво букву не вийде. Адже таке написання слів - з невеликими перепочинками, вважається самим фізіологічним для людини. Всі лінії в буквах і словах повинні бути плавними, м'яко закругленими і доведеними до логічного завершення.
3
Також на красу почерку впливає багато інших чинників. Один з них - неправильна поза під час письма. Ніколи сидить криво людина з низько опущеною головою і неприродно вивернутою шиєю не почне писати красиво. Літери повинні бути написані з одним нахилом, тобто на папері виглядати одноманітно. Якщо ж людина сидить неправильно, то у нього періодично міняється кут зору, а значить і нахил букв. А це вже порушення законів каліграфії.
4
Ще одна з умов для вироблення красивого почерку - правильне положення паперу для написання. Лежати вона повинна рівно з максимально допустимим нахилом 20 градусів (не більше!). Середина написаного тексту повинна співвідноситься з серединою грудей. Це теж допомагає зберігати нахил букв при листі в правильному напрямку.
5
Ну і звичайно ж, не варто засмучуватися, що спочатку не все виходить, що на написання одного слова йде дуже багато часу. Все це з досвідом розвивається і набуває необхідну швидкість. Зате після декількох наполегливих тренувань ваш почерк вже навряд чи назвуть негарним і незрозумілим.