Як приготувати компост.

Приготування компосту представляє собою зовсім непроста справа. Хоча вважається, що його отримати дуже легко: зібрав відходи і бур'яни, склав у купу, потім полив водою, укрив - от і готово. В дійсності це дещо по-іншому. Зараз городники і садівники прагнуть повернутися до приносить великий урожай органічному землеробству. Багатьох з них привертає головний принцип даної технології - природна родючість ґрунту.
Інструкція
1
Компостна купа є живим біореактором. Головними умовами ходу біохімічних реакцій є волога і тепло. Звідси виникає перша вимога: компостну купу необхідно вкрити. Якщо вона цілком закладається, в якості матеріалу для укриття використовувати можна грунт, листя або суху траву. Якщо ж органічна маса поступово накопичується, то найкращий варіант - використовувати чорну поліетиленову плівку.
2
Щоб зберегти вологий температурний режим, дуже важливо мати відповідний розмір компостної купи: висота і ширина її повинні бути від 1,2 до 1,5 метрів, довжина - не менше 1,5 метрів. Якщо розміри будуть менші, купа стане віддавати вологу, недостатньо прогріватися і пересихати. До того ж без необхідного ступеня прогріву йде повільніше процес, хоча продукт в результаті виходить цілком якісний. Відповідно, занадто велика купа стане перегріватися, а висока температура погубить всі мікроорганізми.
3
Дозрівання компосту швидше за все буде відбуватися в літні місяці, коли на повну силу "працює" мікрофлора. Все перетворення в органічній масі відбуваються під впливом мікроорганізмів: посилено розмножуючись, виділяючи продукти і енергію своєї життєдіяльності, вони прискорюють всі біохімічні процеси.
4
Звідки ж беруться в компостній купі невидимі трудівники - мікроорганізми? Тут дуже важливо її місце розташування. Земля - це місце проживання дощових черв'яків, а також інших організмів, які беруть участь у процесі створення компосту . Там, де ви плануєте свою компостну купу розмістити, земля повинна бути найбільш живий і поставляти «працівників».
5
Щоб прискорити процес, компостну свежезаложенную купу можна заселити самим мікрофлорою за допомогою біопрепаратів - спеціальних концентратів грунтових мікроорганізмів, тоді якісний компост дозріє всього за один сезон.
Корисна порада
Компостна купа - це не відро для сміття і не звалище. Не потрібно відправляти в компостну купу хворі рослини і бур'яни з насінням.