Як приймати фолієву кислоту під час вагітності. Як приймати під час вагітності фолієву кислоту.

Фолієва кислота є життєво необхідним вітаміном, так як вона бере участь в обмінних процесах, відповідальна за формування кров'яних клітин і сприяє гарній роботі травної системи. Під час вагітності цей вітамін попереджає пороки розвитку плоду, а також приймає участь в формуванні плаценти. Нестача фолієвої кислоти часто викликає у вагітної жінки анемію, плацентарну недостатність і навіть викидень.
Інструкція
1
Починайте приймати фолієву кислоту (вітамін В9) ще на стадії планування вагітності. Справа в тому, що формування нервової системи плоду, зокрема нервової трубки, починається вже через 2 тижні після зачаття. Часто в це час жінка ще не підозрює про свою вагітності, тому недолік такого необхідного вітаміну може негативно позначитися на ембріоні. До того ж профілактичний прийом фолієвої кислоти під час скомпенсірует її дефіцит, який є у більшої частини населення і благотворно позначиться не тільки на здоров'я майбутньої дитини, але і на самопочутті самої жінки.
2
Приймайте щодня по три таблетки фолієвої кислоти (вітамін В9). Незважаючи на те, що добова доза в цьому випадку вийде 3 мг, замість рекомендованих при вагітності 400-800 мкг, це призначення виправдано. Книжкові рекомендації не враховують можливий дефіцит вітаміну, який у більшості жінок присутній ще до вагітності, тому підвищені дози фолієвої кислоти потрібні для того, щоб компенсувати її нестачу.
3
Пийте по 2 таблетки фолієвої кислоти, якщо ви приймаєте полівітаміни для вагітних. Як правило, в них вже міститься профілактична доза вітаміну В9, тому додатковий прийом фолієвої кислоти потрібен лише для поповнення її дефіциту в організмі.
4
Купуйте кисломолочні продукти. Біфідобактерії, що входять до їх складу, сприяють кращому засвоєнню фолієвої кислоти. Стакан кефіру, що випивається щодня, допоможе засвоїтися фолієвої кислоті, що міститься не тільки в таблетках, але і в натуральних продуктах.
Зверніть увагу
Передозування фолієвої кислоти практично не зустрічається, тому прийом препарату в рекомендованих дозах безпечний. Надлишки вітаміну, якщо вони будуть, швидко виведуться з організму і не заподіють шкоди.