Як нанести малюнок на тканину. Як перевести малюнок на тканину за допомогою фарб відео.

Будь-яке стандартний виріб з тканини стане оригінальним і привабливим, якщо нанести на нього відповідний рисунок . Основних методів нанесення два: за допомогою термодруку або вручну.
Вам знадобиться
  • струменевий принтер, спеціальний папір для тканини, великий газетний лист для захисту робочої поверхні, фарби для тканини, палітра, губка або пензлики для малювання, міцний картон, трафарет, п'яльця.
Інструкція
1
Тканина (одяг) перед нанесенням малюнка обов'язково потрібно випрати і пропрасувати праскою для того, щоб фарби добре усмоктувалися, а наклейка добре приклеїлася.
2
Для того щоб нанести рисунок за допомогою термодруку, знайдіть відповідне зображення або створіть його самі за допомогою графічних редакторів Adobe Photoshop або Corel Draw. Використовуйте функцію «Попередній перегляд» для того, щоб краще зрозуміти, як виглядатиме рисунок на тканини. Надрукуйте зображення на струменевому принтері на спеціальну плівку для тканини - ТТС для білої або ОВМ для чорної та кольорової.
3
Акуратно обріжте надлишки навколо малюнка ножицями. Зайву термопленку зніміть голкою. Накладіть рисунок термопленкой на тканину, накрийте зверху марлею або тонкою тканиною і пропрасуйте праскою приблизно секунд 15. Зніміть плівку.
4
Для того щоб намалювати зображення на тканині, постеліть газету на робочу поверхню, щоб не забруднити її фарбами. Розкладіть тканину. Якщо це одяг, покладіть усередину щільний картон, щоб фарби не просочилися і не забруднили іншу сторону. Закріпіть виріб на робочої поверхні за допомогою скотча.
5
Накладіть на тканину трафарет, закріпіть його англійськими шпильками або скотчем. Уважно вивчіть інструкцію, яка додається до фарб. Якщо це потрібно, використовуйте палітру. Набирайте фарбу на губку або пензлик і акуратно обводьте контури трафарету. Якщо у вас аерозольні фарби в балончиках, то тканина навколо трафарету краще захистити газетою. Після нанесення малюнка трафарет акуратно зніміть. Картон не виймайте до повного висихання фарби. Можливо, ви використовуєте фарби, які закріплюються за допомогою гарячої праски - в цьому випадку дійте відповідно до інструкції.
6
Є спосіб нанесення малюнка на тканину за допомогою п'яльці. Переведіть рисунок на тканину за допомогою білої перекладної папери або фломастерів. Закріпіть тканину в пяльцах і прокрасьте її білою фарбою навколо малюнка, щоб створити щільну основу. Коли підкладка підсохне, розфарбуйте рисунок - спочатку темні відтінки, потім - світлі. Через добу, після повного висихання пропрасуйте тканину з виворітного боку праскою для закріплення малюнка.
Зверніть увагу
Уважно вивчайте інструкції до фарб, звертайте увагу на їх стійкість, щоб знати, який температурний режим виставляти при пранні виробів.
Корисна порада
Різні фарби на кольорової тканини можуть дати несподіваний ефект. Акуратно нанесіть невелика плямочка на виворітну сторону тканини, щоб побачити, як виглядатиме відтінок.
Тканина з малюнком може дуже стати в нагоді для створення креативних речей з текстилю (папок, записників) або навіть для прикраси інтер'єру. Якщо ви не володієте талантом вишивки або малювання по тканині, є простіший спосіб перевести малюнок на тканину
Вам знадобиться
  • - шматок тканини
  • - картинка на папері
  • 1 спосіб:
  • - кисті/біла акрилова фарба/акриловий лак
  • 2 спосіб:
  • - засіб для зняття лаку для нігтів або розчинник/ложка/ватяні диски
Інструкція
1
Вподобану картинку необхідно роздрукувати (найкраще на лазерному принтері). Готуючи до роздруківці малюнок, не забудьте, що при перекладі на тканину він буде відображений дзеркально. Якщо на зображенні є слова, малюнок слід «отзеркалить» в «Фотошопі» або будь-якому іншому графічному редакторі.
2
Процедуру потрібно проводити в добре провітрюваному приміщенні. Тканина можна для зручності закріпити скотчем на поверхні, якій не страшні хімічні дії: наприклад, стара клейончаста скатертину або скло.
3
Перший спосіб. Тканина в тому місці, куди будете переводити малюнок, густо змастіть художньої білої акриловою фарбою. Потім приклейте картинку до тканини, уклавши рисунок лицьовою стороною на фарбу. Потрібно гарненько, але акуратно розгладити зображення, щоб малюнок приклеївся добре і без бульбашок. Після цього нанесіть ще один шар фарби на тканину - цього разу з виворітного боку. І повісьте тканину сушитися. Коли все висохне, рясно змочіть і дуже обережно зніміть шар паперу. Картинка залишиться на акрилової фарбі на тканини. Щоб картинка вийшла яскравіше, зображення можна покрити лаком.
4
Другий спосіб. Покладіть роздруківку на тканину зображенням вниз і зволожите розчинником для лаку для нігтів. Не перестарайтеся - для цього найкраще підійдуть ватяні диски. Слід гарненько розгладити картинку, вигнавши бульбашки повітря. Далі малюнок необхідно «втирати» ложкою круговими рухами - досить старанно, але акуратно, щоб не порвати папір. Періодично піднімайте край паперу щоб перевірити якість перенесення зображення. При необхідності потріть його ложкою ще деякий час, а якщо розчинник або засіб для зняття лаку випарувалося з паперу, її можна акуратно змочити знову. Коли перекладене зображення висохне, його можна пропрасувати з виворітного боку - так малюнок закріпиться. Тепер його можна навіть прати.
Зверніть увагу
Дані способи можуть не вийти, якщо ваша картинка роздрукована на струменевому принтері або це зображення з газети або журналу. Якщо у вас немає лазерного принтера, скористайтеся послугами фото-салону.
Корисна порада
Якість зображення буде залежати і від того, на якому принтері роздруковується картинка, і від розчинника (краще, якщо він буде без ацетону) і від текстури тканини (найбільш підходящі - гладкі тканини з тонким переплетенням). Якщо не вийшло в перший раз, спробуйте роздруківку з іншого принтера, інший розчинник або іншу тканину.