Як навчити дитину самому робити уроки.

Багато дітей, здавалося б, непогано справляються з підготовкою до уроків. Вчителі хвалять їх за правильність і акуратність, але не завжди здогадуються, що це результат багатогодинної спільної роботи дитини з батьками. Іноді парне виконання домашніх завдань затягується до середньої ланки, а між тим, психологи стверджують, що кожен випускник початкової школи може самостійно робити уроки , якщо його цьому навчити.
Інструкція
1
Допоможіть дитині скласти розпорядок дня. Це допоможе йому усвідомити те, що виконання уроків не нескінченно, і дотримуючись режим, він встигне і пограти, і погуляти, і подивитися улюблену передачу.
2
Хваліть дитину за найменші досягнення. Навіть якщо робота в зошиті вийшла не дуже акуратною, але ви знаєте, що дитина старався, вкажіть це.
3
Дайте дитині зрозуміти, що виконання домашнього завдання - це його відповідальність. І від того, наскільки швидко і якісно він впорається з уроками, залежить те, скільки вільного часу у нього залишиться.
4
Не кидайте дитину наодинці з зошитами з першого дня навчання. Перехід від спільної роботи до самостійного виконання домашніх завдань має бути поступовим. Спочатку ви повинні бути присутніми рядом безперервно, але постаратися не втручатися в хід роботи. З часом починайте ненадовго віддалятися в сусідню кімнату, з кожним днем збільшуючи тривалість своєї відсутності. Рано чи пізно дитина навчиться справлятися з уроками без вашої участі.
5
Не відмовляйте дитині, коли він звертається до вас за допомогою. Якщо йому незрозумілий матеріал або формулювання якогось завдання, він даремно витратить час і все одно нічого не зробить. Самостійності це не додасть, а от відраза до виконання домашніх завдань прищепить. Поясніть маленькому учневі те, що він не розуміє, натрапимо його на вірний хід думок, і він швидко закінчить розпочате.
6
Не змушуйте дитину виконувати домашнє завдання на чернетці. Багаторазове переписування роботи тільки втомить, а через це зросте кількість помилок.