Як зробити обвіс для машини. Як зробити самому обвіс для машини.

Машину, над зовнішнім виглядом якою попрацювали дизайнери ательє тюнінгу, виділити в транспортному потоці легко. Така машина окрім оригінальної забарвлення виділяється ексклюзивним аеродинамічним обвісом кузова, що надає їй дійсно унікальну зовнішність.
Вам знадобиться
  • - визначити розмір бюджету,
  • - склотканина,
  • - епоксидна смола.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно визначити мету, заради якої замислюється проведення тюнингу. У тих випадках, коли задача поставлена додати автомобілю максимальну індивідуальність, без його участі в гонках по місту, то спочатку розробляється ексклюзивний дизайн майбутнього обважування, і тільки потім приступають до його матеріалізації.
2
В основному змінам піддаються передній і задній бампери, і пороги машини. В деяких випадках на кришці багажника встановлюється антикрило, але це більше схоже на фарс. Спойлер ззаду актуальний для тих водіїв, які носяться по трасі зі швидкістю понад 140 км/год.
3
Завдання обважування притискати автомобіль до траси, скорочуючи дорожній просвіт під час збільшення швидкості, збільшуючи аеродинамічні характеристики кузова машини. Тому передній і задній бампери поряд з бічними аксесуарами при повністю навантаженої підвісці виготовляють так, щоб їх нижні краї розташовувалися не вище п'яти сантиметрів від асфальту.
4
Аеродинамічні аксесуари для автомобіля виготовляють за кількома технологіями. Найменш витратний за грошовими коштами варіант, прийнятний в домашніх умовах, - це з використанням склотканини і епоксидної смоли.
5
Потім з пінопласту виготовляється макет деталі в натуральну величину, який обклеюється декількома шарами склотканини, просоченої епоксидним складом. Їх кількість залежить від запланованої товщини аеродинамічного елемента. Після того як заготівля повністю затвердіє, її краї обробляють гострим ножем, поверхня шпаклюється, грунтується, забарвлюється, і в готовому вигляді встановлюється на машину.
Корисна порада
В ході виготовлення деталей аеродинамічного обважування зі склопластику, бажано, в місця кріплення вставити заставні пластини з металу.
Обвес - один з найпоширеніших видів сучасного тюнінга. З його допомогою можна не тільки до невпізнанності змінити зовнішній вигляд машини, але і поліпшити аеродинамічні властивості свого автомобіля.
Інструкція
1
Для початку фахівці по Тюніг радять визначитися: а для яких цілей вам потрібен обвіс? Просто для зміни зовнішнього вигляду або для того, щоб поліпшити аеродинаміку? Якщо ваш варіант - зовнішній вигляд, то обвіс робиться на основі старого, без нових дірок в кузові. Якщо для поліпшення гоночних якостей, то вам доведеться вирішити: чи робити глобальна зміна кузова або обійтися без істотного демонтажу деталей.
2
Якщо ви будете модернізувати існуючий бампер, то несуча конструкція залишиться без змін. Це, в свою чергу, забезпечує збереження заводської міцності деталей і, відповідно, вашу безпеку. Тому такі обважування можна порекомендувати тим, хто хоче зробити бампер своїми руками. Складніші переробки краще узгодити з фахівцями з тюнінгу.
3
Найпростіші варіанти обважень робляться з епоксидної смоли, складніші із пластику, а найдорожчими і міцними є металеві варіанти.
4
Для того, щоб виготовити обвіс зі скловолокна вам знадобитися зробити з пінопласту модель майбутньої конструкції. Після цього за допомогою монтажної піни, пластиліну та канцелярських ножів модель виводиться під обклеювання. Далі конструкція обклеюється стеклотканью й залишається для висихання. Після того, як все застигло, пінопластовий каркас видаляється, а на епоксидці робляться кронштейни для кріплення. Конструкція прикручується на кузов, місця кріплення затираються шпаклівкою, а вся конструкція підлягає фарбуванню.
5
Для обважування із пластику знадобиться болванка, яку роблять з липи, бальзи або щільного пінопласту. Як правило, її грунтують для зміцнення поверхні. Робочі поверхні болванки натираються воском свічки або поліролью (потім необхідно почекати близько години і розтерти поверхню шерстяною тканиною). Потім береться спеціальний термо-пластик і по інструкції розплавляється і кріпиться на болванку. Метод виготовлення пластикового бампера досить складний і трудомісткий, тому краще звернутися за консультацією до фахівця.
6
Не менш складно виготовитися новий обвіс з металу. Для цього необхідно зняти старий обвіс, вирізати з металевих листів шматки потрібної форми, приклепати їх один до одного і до кузова автомобіля. Потім поверхню шпатлюют, грунтують і фарбують. Такі обважування є найскладнішими у виконанні, але є більш міцними, ніж епоксідовие і пластикові побратими.