Як ремонтувати стартер.

Несподіваний відмову стартера - малоприємний сюрприз для будь-якого водія. Автомобілістів, яким сподобається штовхати машину заради запуску двигуна, ніхто назвати не зможе. Тому ремонт вказаного пристрою проводиться невідкладно.
Вам знадобиться
  • - контрольна лампа,
  • - викрутка,
  • - гайкові ключі на 10, 13 і 17 мм,
  • - пассатижи.
Інструкція
1
В ході підготовки до відновного ремонту стартера необхідно встановити причину його відмови. З цією метою до акумуляторної батареї приєднується контрольна лампа, і після повороту ключа в замку запалювання в положення "Стартер", візуально визначається ступінь напруження її спіралі.
2
Якщо світло від лампи меркне, то даний факт свідчить про те, що відбувається коротке замикання обмоток якоря. Відновлення працездатності стартера за такої несправності може зажадати перемотування котушок ротора пристрої, що практично неможливо в умовах гаража. Тому його краще замінити новим.
3
Коли після повороту ключа накал спіралі у лампи не слабшає, тоді причина несправності криється у втягуючому реле.
4
Для проведення ремонту у машини знеструмлюється бортова мережу, знявши кабель маси з акумулятора. З двигуна демонтується стартер і поміщається на верстак. Далі ключем на 13 мм від задньої кришки втягує реле від'єднується шина, що підключає силові обмотки.
5
Викруткою откручиваются три болта кріплення соленоїда, його наконечник виводиться із зачеплення з вилкою муфти, що переміщує провідну шестерню, після чого електромагнітна котушка демонтується з стартера .
6
Відновлення працездатності втягує реле зводиться до ремонту його контактів, розташованих у задній кришці. Після розвальцьовування корпусу електромагнітної котушки відкривається доступ до мідних болтам і до кільця соленоїда.
7
Затягування болтів, одночасно виконують функції контактів, послаблюється, потім вони повертаються на підлогу обороту навколо своєї осі, і затягуються.
8
Далі з осі соленоїда знімається стопорне кільце, завдяки чому з'являється можливість привернути мідний "п'ятак". Після зміни площині його прилягання він знову фіксується на штатному місці.
9
Вставивши ебонітову кришку в корпус соленоїда, його краї завальцовиваются, і втягує реле монтується на стартере. Після перевірки він встановлюється на двигун.