Як зробити зварку.

Зварювання дозволяє з'єднувати деталі за допомогою сплавления однакових за складом металів при дуже високій температурі. Зварювання застосовується для кріплення деталей, які вимагають високої механічної міцності. Зварити метал аж ніяк не просто, в невмілих руках апарат і зовсім може бути небезпечний. Тому перш, ніж експериментувати, ознайомтеся з інструкцією на зварювальний апарат і з самим процесом зварювання.
Інструкція
1
Приготуйте деталі, які ви хочете приєднати допомогою зварювання. Зачистіть їх зварювані боку, як випливає, за допомогою металевої щітки.
2
З'єднайте краю деталей, попередньо поклавши їх на рівну поверхню, щоб забезпечити максимальну точність. Притримуйте краю за допомогою ручних лещат, щоб забезпечити їх фіксацію під час виконання зварювання.
3
Як відомо, зварювання випромінює ультрафіолетове світіння. Тому для захисту від випромінювання, надіньте спеціальний одяг, а також рукавички і маску. Виберіть потрібний діаметр електрода виходячи з виду роботи. Вставте оголений кінець електрода в утримувач і закріпіть його в такому положенні. Згідно діаметру електрода налагодьте силу струму зварювального апарату.
4
Підключіть зварювальний апарат до розетки. Попередньо перевірте напругу в електромережі, воно має відповідати вимогам по експлуатації апарату, обов'язково наявність заземлення. Зафіксуйте щипці маси на одній з двох деталей, які ви збираєтеся з'єднати за допомогою зварювання.
5
Потріть кінцем електрода в місці, де буде виконана зварювання. Після того, як там з'явиться дуга, піднесіть електрод до краю деталі приблизно на 2-3 міліметра і приступайте до зварювання. Зверніть увагу, що довжина дуги повинна бути постійною, а також рівною діаметру самого електрода.
6
Проводьте зварювання під кутом електрода в 60 градусів. Переміщайте електрод, рухаючи по напрямку до себе. Швидкість просування повинна бути такою, щоб ширина зварного шва була більше діаметра електрода в 1,5-2 рази. Після закінчення зварювання, залиште зварної шов до повного охолодження. Вимкніть зварювальний апарат.
Зверніть увагу
За допомогою зварювання, як правило, сочленяются метали та їх сплави. Для виробництва зварювання використовуються різні джерела енергії: газове полум'я, електрична дуга, тертя, ультразвук, лазерне випромінювання, електронний промінь. Від виду і типу сплаву залежить і тип зварювання. Тому варто уважно вивчити особливості вашого зварювального апарату і той сплав, який вам необхідно обробити.