Як вибрати інверторний зварювальний апарат.

Зварювальні апарати бувають двох основних видів: трансформаторні і інверторні. Вважається, що останній тип приладів набагато ефективніше, мобільніше і економічніше. До того ж, інверторні зварювання освоїти дещо простіше. Вони придатні для домашнього використання. Однак і коштують вони в рази дорожче трансформаторних, тому при покупці слід придивитися до кожної моделі і вибрати той інверторний зварювальний апарат, який підійде саме вам.
Інструкція
1
Критерій перший. Можливості зварювального апарату визначає діапазон зварювального струму. Тому при виборі приділіть особливу увагу такій характеристиці, як ПВР. ПВР розшифровується, як відсоток часу роботи при заданому зварювальному струмі. За відлік часу найчастіше застосовують 15-ти хвилинний інтервал. Це значить, що без боязні, що апарат може згоріти, їм можна користуватися безперебійно протягом 15 хвилин. Отже, вибирайте апарат з великим відсотком часу роботи.
2
Критерій другий. Вибирайте зварювальний апарат з великою напругою холостого ходу, щоб дуга запалювалась легше. Сучасні апарати вже мають пристрій підпалу дуги, що значно полегшує процес. Якщо є можливість, придбайте апарат, що володіє функціями випрямлення струму. Це опція дозволяє робити більш якісний шов. До того ж такий зварювальний апарат володіє додатковими настройками: пуском двигуна, зарядкою акумулятора, нагріванням і рихтуванням металу за допомогою вугільного електрода.
3
Критерій третій. Зварювальний інвертор вважається найсучаснішим апаратом. Вибирайте інвертор з максимальною частотою, рівній 60-85 кГц, так як це значно знизить їх вагу. Ще один важливий критерій - комплектність зварювального апарату. Тобто до инвертору в комплект крім проводів повинен входити чемоданчик для його перенесення і зберігання. Адже інверторні апарати найкапризніші через різних вбудованих електронних деталей. Вони бояться пилу, вологи та інших шкідливих зовнішніх впливів середовища.
4
Критерій четвертий. Зверніть увагу на споживану потужність зварювального апарату. Інвертори хороші тим, що їх можна включати в побутову розетку без будь-яких перехідників. Однак вони споживають набагато більше потужності, ніж побутові прилади. Потрібно також враховувати при виборі показники ремонтопридатності апарату. При покупці поцікавтеся також у консультантів в магазині про гарантійний термін і сервісному ремонті даного приладу.
Зверніть увагу
І для будинку і для виробничих потреб слід вибрати зварювальний апарат інвертор замість звичних, але безнадійно застарілих трансформаторних моделей. Вибравши зварювальний інвертор, користувач забуде про приварювання електрода до виробу, його електромережа не будуть стрясати імпульси від навантаження, так властиві трансформаторним моделям.
Корисна порада
В даний час асортимент зварювального обладнання величезний. Діапазон зварювального струму визначає його можливості. Для зварювання решіток, парканів та інших конструкцій досить електрода діамметром до 4 мм зварювальний струм якого в межах 180-220 А. Обов'язково треба звернути увагу на такий параметр, як ПВР або ПВ (відсоток часу роботи) при даному зварювальному струмі.