Як вивчити переказ.

Велика кількість предметів, що вивчаються в школі, передбачає великий обсяг засвоєної інформації. І засвоєна повинна бути не тільки практична частина, тобто сформовані вміння та навички. Велика увага приділяється і частини теоретичною. Формули, правила, відомості про найрізноманітніші об'єкти та явища запам'ятати потрібно міцно і надовго. При щоденній підготовці до уроків необхідно правильно організувати роботу по переказу теоретичного матеріалу. Тоді й переказати текст можна буде без праці.
Вам знадобиться
  • Текст для переказу.
Інструкція
1
Уважно прочитайте текст. З'ясуйте значення всіх незрозумілих слів і словосполучень.
2
Встановіть зв'язок даного матеріалу з уже вивченим. Якщо самостійно зробити це важко, зверніться за допомогою.
3
Розділіть текст на частини. Виділіть головне в кожній частині. Встановіть зв'язок між ними.
4
Прочитайте першу частину. Випишіть ключові слова. Спробуйте переказати текст, використовуючи виписані слова. Якщо виникли труднощі з переказом, прочитайте і перекажіть першу частину ще раз.
5
Виконайте завдання попереднього кроку з кожною частиною.
6
Прочитайте весь текст повністю, перекажіть його вголос. Ретельно пропрацювавши весь матеріал, ви досягнете його міцного запам'ятовування.
Зверніть увагу
При великому обсязі матеріалу підготовка переказу може зайняти кілька днів. Починайте роботу заздалегідь, а не в останній день
Корисна порада
Працюйте над технікою читання. Для успішного навчання в старших класах швидкість читання повинна становити не менше 120 слів за хвилину (читання вголос). Тренуйтеся!
Переказ тексту вимагає від виступаючого кілька навичок одразу: по-перше, гарної пам'яті, а по-друге, вміння говорити «експромтом», продумуючи хід думок наперед. Очевидно, що якщо все це проробляти на нерідній мові, то завдання ускладнюється в кілька разів, і, можливо, тому вправа настільки популярно серед вчителів і так нелюбимий учнями.
Інструкція
1
Переведіть текст на російську. При цьому недостатньо просто повністю зрозуміти зміст - переведіть текст і напишіть його на аркуші паперу (або надрукуйте) так, щоб ви могли працювати в абсолютно комфортною для вас середовищі.
2
Розбийте текст на пункти. Зробити це можна логічно чи по абзацах - в кінцевому результаті у вас повинно вийти декілька заголовків, які коротко передадуть суть матеріалу.
3
Перекажіть текст російською, спираючись на пункти. Робити це потрібно 3-4 рази, до тих пір поки у вас в голові повністю не відкладеться вся послідовність дій. На даному етапі ви повинні повністю виконати першу частину роботи: підготувати переказ тексту.
4
Приступайте до складання перекладу. Користуючись фразами з оригінального тексту, напишіть невеличкий конспект по кожному з складених раніше пунктів. При цьому намагайтеся по мінімуму використовувати слова і конструкції, що не розумієте або можете забути: збагатити лексикон ви встигнете завжди, зараз же працюйте над усній промовою. Якщо на даному етапі ви не будете почувати себе більш-менш впевнено, то зітріть вже створений варіант і продублюйте роботу ще раз - це виявиться в кілька разів ефективніше заучування вже створеного конспекту.
5
Спробуйте написати переказ ще раз, але тепер без допомоги оригінального тексту. Не поспішайте - придумуйте пропозиції спочатку російською, потім переводите їх. Усвідомте те, що на даному кроці ви вже повністю самостійно складаєте переказ - єдина поблажка у тому, що робите це письмово.
6
Нарешті, спробуйте переказати текст 2-3 рази усно. Після всієї проведеної попередньої роботи це не важко: адже ви гранично ясно уявляєте зміст, щільно попрацювали з лексиконом і вже робили переказ. Весь матеріал так чи інакше повинен був відкластися вас в пам'яті, а тому відновити його «на ходу» має бути достатньо просто.