Як знайти лідера.

Якщо ви маєте намір створити і розвинути свій бізнес, вам не обійтися без лідерів. Ці люди допомагають кожного справі розвиватися прискореними темпами, вони володіють необхідними знаннями, вміннями, навичками роботи з іншими людьми і здатні повести за собою колектив. От тільки як знайти потенційного лідера серед тисяч нічим не примітних перехожих?
Інструкція
1
Складність полягає в тому, щоб серед нескінченної низки кандидатів на горде звання лідера відшукати тих, хто має якщо не розвинені якості людини, здатного вирішити будь-яке завдання, то хоча б зачатки лідерських якостей. Потрібен простий і ефективний тест на лідерство.Решеніе просте - дайте потенційному лідеру книгу. Попросіть людину, яку ви, приміром, плануєте поставити на керівну посаду, прочитати запропоновану вами книгу і зв'язатися з вами через три дні, щоб обговорити прочитане.
2
Коли пройде три дні, запитаєте людину про результат. І настає один з двох можливих результатів. Найчастіше виявляється, що людина, якій ви рекомендували ознайомитися зі змістом книги, починає виправдовуватися. Він не зміг прочитати книгу до кінця, тому що йому довелося працювати понаднормово. Або у вівторок ввечері його сім'я проводить спільний вечір за переглядом телевізора, а може бути дотримується іншу традицію. Виправдання можуть бути найрізноманітнішими.
3
Зробіть попередній висновок. Про що говорить такий розвиток подій? Якщо людина не в змозі докласти достатньо зусиль для того, щоб прочитати книгу, чи зможе він зібратися, щоб організувати серйозний захід, провести презентацію або пройти навчання на вищу посаду?
4
Однак якщо на наступний день після того як людина отримала книгу, він дзвонить вам в шість ранку і каже, що прочитав рекомендоване видання, зробив важливі позначки і склав короткий конспект, який бажано в негайному порядку обговорити при особистій зустрічі, це характеризує людину абсолютно з іншого боку. Перед вами справжній лідер.
5
Перш ніж запропонувати людині цей нехитрий тест, визначитеся з «тестовим матеріалом». Яку книгу слід дати кандидату в лідери? Це не має ніякого значення, адже це всього лише тест. Завдання тесту - перевірити людину на наявність у нього готовності діяти і виявляти розумну ініціативу. Дев'ять з десяти осіб, яких ви запитаєте про те, чи готові вони стати лідером, відповідять ствердно. Але люди можуть говорити все, що завгодно. Потрібно перевірити їх прагнення на простій справі.
6
Якщо ви не знайшли підходящої книги, використовуйте статтю з популярного журналу, скажімо, «Навколо світу». Головне, щоб людина продемонструвала готовність зробити зусилля. Такий тест може бути дуже корисний у підборі команди для побудови своєї справи і розподілі функцій всередині неї.
Корисна порада
Джерело: «Лідери», Том Шрайтер, 2003.