Як визначити попит.

Попит представляє собою залежність між ціною і такою кількістю товару, яку споживачі бажають і можуть придбати за конкретною ціною за окремий проміжок часу. Необхідно розрізняти поняття попит і величина попиту. Величина попиту являє собою кількість товару, яку покупець готовий придбати за окремою ціною, а повний попит на товар являє собою готовність споживача купити товар при різних цінах.
Інструкція
1
Будь-яка ціна, яка призначена компанією-продавцем, позначиться так чи інакше на рівні попиту на продукцію. По кривій попиту можна дізнатися, скільки буде продано товару на ринку за різними цінами за певний відрізок часу. У звичайній ситуації ціна і попит розташовані в обернено пропорційній залежності: чим вище ціна, тим нижче попит. Відповідно, чим нижче ціна, тим вище попит. Піднявши на товар ціну, підприємство продасть меншу кількість товару. Багато споживачів з обмеженим бюджетом при зіткненні з вибором альтернативних товарів стануть менше купувати ті, ціни на які виявляться для них занадто високими.
2
Чутливість попиту по відношенню до зміни ціни характеризується показником еластичності. Даний показник визначає, на скільки відсотків може змінитися одна змінна при зміні на 1% іншої змінної. Якщо попит практично не змінюється під впливом невеликої зміни ціни, значить, він є нееластичним. Якщо ж попит при цьому значно змінюється, то прийнято вважати його еластичним. Знаючи еластичність попиту на товар, що випускається на ринок, підприємець має можливість заздалегідь визначити реакцію споживачів на зміну ціни. Крім цього, показник еластичності при оцінці тенденцій служить вимірником зміни загальних витрат організації в залежності від характеру попиту на товар.
3
Величину поточного попиту можна визначити за допомогою зіставлення обсягу товарів, їх загальної вартості реалізації на даному ринку і виявлення чисельності потенційних споживачів цього товару, які проживають в районі розташування ринку. Визначити перспективний попит можна за допомогою прогнозів, за допомогою застосування різних методів прогнозування з урахуванням наявних тенденцій зміни попиту, дії різних факторів передбачуваних маркетингових зусиль в майбутньому. Оцінка еластичності попиту від ціни покаже ту максимальну ціну, товар за якою може бути ринком прийнятий при певному обсязі продажів.
Купівельний попит формують різноманітні фактори. На структуру і форму купівельного попит а впливає мікроекономіка району, клімат, матеріальний фактор, рівень культури населення, його професійний та національна складова, і, звичайно ж, модні тенденції. В магазинах і мережах промтоварного напрямки використовують різноманітні методики вивчення попит а.
Інструкція
1
Проаналізуйте незадоволений купівельний попит . Врахуйте потреби покупців в тих продуктах, які ще не були в реалізації.
2
Проаналізуйте пропозиції та зауваження споживачів за асортиментом і якістю продуктів, які реалізуються у вашій торговій точці.
3
Вивчіть товарообіг. Подивіться, що купували краще. Для ефективного аналізу споживчого попит а, необхідно визначати кількість продажів за кольором, фасоном, розміром.
4
Виявіть всі дефекти товарів, які перебували на реалізації. Опитаєте покупців, які саме претензії вони мають до даних товарів.
5
Організуйте брифінги для споживачів. Брифінги бувають очні та заочні. Очні брифінги, зазвичай проводять в спеціалізованих магазинах, а заочні - у величезних торгових мережах з великою кількістю покупців.
6
Організуйте виставку-реалізацію. Такі виставки сприяють розширенню кругозору покупців щодо асортименту товару і демонструють високий рівень культури обслуговування населення.
7
Організуйте виставку-демонстрацію. Покажіть покупцям нові товари у всій красі.
8
Оформлення керівником магазину кон'юнктурного огляду буде підсумком проведення роботи по тому, як вивчити попит покупців. Огляду бувають щомісячними і квартальними. Вони відображають облік виконання планів товарообігу: список продуктів, яких немає в реалізації, і продуктів, на які не повністю задовольнився попит ; наводяться рекомендації споживачів щодо якості, оформлення, фасону товарів, які знаходяться в реалізації.