Як навчитися жартувати. Як на вокзалі зустріти друга з армії.

Дотепність - інструмент, який від щорічного вживання стає набагато гостріше. І, як будь-який інший інструмент спілкування, дотепність потребує постійної тренуванні.

Перше з чого слід почати, щоб навчитися жартувати, - вивчити класифікацію остроумія.Мнімое протиставлення - найбільш популярний прийом в жартах. Жарт побудована таким чином, що завершальна частина фрази або пропозиції, начебто суперечить самому початку, а в дійсності посилює его.Мнімое посилення. У такій жарті все навпаки - завершальна частина фрази за формою підкріплює початок, а насправді її опровергает.Пріведеніе до абсурду, як правило, досягається за рахунок гіперболи і за допомогою письмовій або усній форми.Нелепость дуже схожа на приведення до абсурду. Воно полягає в самій ситуації, яка суперечить здоровому глузду. Іноді безглуздість називають ненавмисної або ненавмисної шуткой.В професійної діяльності гумористів використовуються жарти, що включають змішання різних стилів дотепності. Правда, такий вид блазнів достатньої складний і навчитися жартувати з допомогою нього буде під силу тільки творчим натурам.Переходя від теорії до практики, варто врахувати наступні моменти:

  • слід спочатку визначити область, в якій ви зможете добре потрудитися зі своєю дотепністю. Приміром, якщо вам не цікава політична сфера діяльності, то, швидше за все, не варто жартувати з приводу чергових виборів президента в країні третього світу - такий жарт може ніхто не оцінити.
  • стати людиною з хорошим почуттям гумору ви можете і без жартів. Варто тільки підготувати жартівливі відповіді на прості запитання. Придумайте парочку дотепних фраз на різні випадки життя, щоб при нагоді, ними вдало скористатися,
  • якщо ваші друзі або знайомі стверджують, що сміятися над вами набагато краще, ніж над вашими більшим почуттям гумору жартами, не ображайтеся! Швидше за все, вони сказали це не зі зла, а, щоб пожартувати. До того ж, трохи самоіронії не завадить.

У мистецтві жартів не слід міняти почуття міри і гумору до місця, на почуття гумору - дотепність вимагає повного пізнання. Що може бути гірше, ніж жартівливий коментар на тему, обговорення яку завершилося ще пару годин назад.В жартах головне, що б вас почули. Якщо вашу дотепну фразу ніхто не почув чи не зрозумів, не варто їх повторювати і пояснювати. Ці дії вам не допоможуть.