Як відкрити дитячий центр. ип для дитячого центру.

Послуги у сфері дошкільної освіти сьогодні вельми затребувані, причому послуги різноманітні. Крім стаціонарних приватних дитячих садів, у великих містах з'являються установи, що організують для самих маленьких розвиваючі курси різного профілю. Щоб відкрити такий дитячий центр, потрібно перш за все подбати про «трьох китах», на яких він буде триматися: приміщенні, педагогічному персоналі і методичній основі.
Вам знадобиться
  • 1. Приміщення на час проведення курсів
  • 2. Методична програма
  • 3. Штат постійних співробітників і домовленість із співробітниками, що працюють на умовах часткової зайнятості
  • 4. Пакет документів, у тому числі ліцензія
Інструкція
1
Підшукайте яка здається в оренду площа в зручному місці міста. Орендувати приміщення можна в будь-якому іншому навчальному закладі і тільки на обговорені години, коли будуть проходити заняття.
2
Знайдіть кваліфікованих педагогів, які мають досвід роботи та зарекомендували себе саме в галузі раннього розвитку. Підбирати такий персонал найкраще за рекомендаціями авторитетних фахівців. Крім викладачів в штаті дитячого центру розвитку повинен бути методист, психолог і - бажано - адміністратор.
3
Продумайте те, за якою методикою в новому центрі будуть проходити заняття і, якщо необхідно, проведіть відповідне навчання викладачів. Використання відомої зарубіжної методики напевно забезпечить популярність дитячому освітньому центру вже найближчим часом після відкриття. «Тактика» навчання, прийнята у вашому закладі, повинна виглядати як його основний плюс при розробці будь-яких рекламних матеріалів.
4
Підготуйте обов'язковий пакет документів та отримайте ліцензію на право здійснювати викладацьку діяльність. Знадобиться не тільки установча та дозвільна документація, а й навчальний план і навчальна програма. Дитячий центр розвитку розглядається відповідними органами як повноцінне освітнє дошкільний заклад.
Зверніть увагу
В дитячому освітньому центрі не завжди є потреба тримати в штаті медичного співробітника, але викладачів варто навчити прийомам надання першої медичної допомоги.
Корисна порада
«Факультативних» занять на додаток до основних курсів (посилене фізичний розвиток, розвиток творчих навичок) можна організувати скільки завгодно - для цього достатньо залучати відповідних фахівців на умовах часткової занятості.Хотя реклама для успішного функціонування центру дошкільної освіти потрібна не в першу чергу, на «старті» варто подбати про те, щоб батьки дізналися про ваш заклад з галузевої преси або телепередачі на місцевому телебаченні.
Відносно недавно в Росії величезну популярність придбали дитячі розвиваючі центри. В основному, вони спеціалізуються на створенні повноцінної системи виховання, яка індивідуально підходила б для кожної дитини.
Вам знадобиться
  • - фінансові вкладення;
  • - зареєстрований статут установи;
  • - ліцензія на ведення педагогічної діяльності;
  • - висновок СЕС та держпожнагляду про придатність приміщення для розміщення центру.
Інструкція
1
В першу чергу для відкриття центру вам знадобиться зареєструватися в якості юридичної особи, оформити всі документи і отримати ліцензію на здійснення педагогічної та приватної діяльності. Всі організаційні питання вирішуються, як правило, протягом двох-трьох місяців.
2
Ключовим моментом є вибір приміщення для майбутнього центру. Для маленької групи в 7-8 чоловік вам буде достатньо приміщення в 35-40 квадратних метрів. Для індивідуальних занять, знадобляться менші, але не менш комфортні приміщення. Вся територія вашого центру має бути схвалена госпожнадзором і санепідемстанцією. З нормативними документами ви можете ознайомитися у відповідних організаціях. Також важливо розташувати своє майбутнє підприємство так, щоб воно оптимально підходило жителям прилеглих будинків.
3
Наступний крок - покупка іграшок, меблів, навчальних посібників та інших необхідних речей. Вибирати їх слід, виходячи з тих методик, з якими працюють педагоги вашого центру. Саме від кадрів залежить 70% успіху вашого підприємства. Спочатку батьки дивляться на назву дитячого центру, а, скориставшись його послугами, орієнтуються на ім'я педагога і його статус. Досить часто виникає ситуація, коли викладач змінює місце роботи, а разом з ним центр покидають і клієнти, з якими він працював.
4
Крім педагогів, в штаті вашої організації обов'язково повинні бути адміністратор, завгосп, психолог, логопед, методисти в тих чи інших спеціальностях (лінгвістика, математика і т.д.), а також фахівці-маркетологи і фінансисти. Не обов'язково набирати повний штат співробітників, орієнтуйтеся по їх загальній навантаженні. У тому випадку, якщо педагог працює всього 4-5 годин на тиждень, то не має сенсу пропонувати йому місце в повному штаті, набагато зручніше (і вигідніше) запропонувати йому вакансію позаштатного спеціаліста.
5
Відкриваючи власний дитячий центр, не слід очікувати швидкої і стабільної фінансової віддачі. Ваші початкові витрати можуть становити від 250 000 до 500 000 рублів, і велика частина з них піде на організацію приміщення та рекламу майбутнього освітнього закладу. При грамотній організації роботи ваші вкладення можуть окупитися за півтора-два роки.