Як пояснити дитині поділ.

Для того, щоб дитина успішно навчався в школі, його необхідно навчити арифметичним діям ще в дошкільному дитинстві. В першу чергу він повинен навчитися розуміти завдання і самостійно визначати способи дії. Ділення зазвичай дитина засвоює після додавання, віднімання та множення. Якщо ви вчасно згадайте, що дитині набагато легше засвоювати дії з предметами, ніж абстрактні, навчання діленню піде набагато швидше.
Вам знадобиться
  • Цукерки, фрукти, ягоди та інші предмети, які можна поділити між декількома учасниками
  • Кубики, картки, фішки та інший роздатковий матеріал
Інструкція
1
З поділом дитина стикається вже в ранньому віці, хоча і не знає, що він вирішує арифметичну задачу. Поясніть дитині співвідношення між групами предметів і навчіть позначати їх словами «більше», «менше», «стільки ж», «порівну». Навіть якщо дитина ще не вміє рахувати, він може на око визначити, в якій групі предметів більше, а в якій менше. Навчіть його співвідносити предмети один з одним. Чи вистачить всім зайчикам морквин, якщо всім роздати по одній?
2
Запропонуйте дитині розділити цукерки і вишні, щоб йому і вам дісталося порівну. Спочатку дитина буде діяти найпростішим методом, перекладаючи предмети по одному. В кінці запропонуйте порахувати, скільки всього було вишень і по скільки дісталося кожному.
3
Поясніть, що розділити предмети - це значить розкласти їх так, щоб усім дісталося однакову кількість, незалежно від того, скільки учасників. Запропонуйте розділити вишні між усіма членами родини, між друзями у дворі і порахувати, скільки в кожному випадку дістанеться кожному. Поясніть, що розділити порівну виходить не завжди. Наприклад, якщо 18 вишень розділити між 5 учасниками, то кожен отримає по 3 вишні, а 3 залишаться.
4
Поясніть, що коли дитина бачить, що те чи інше число треба розділити на інше число, то перше число - це ті ж самі вишні, морквини, цукерки і кубики, а друге - кількість учасників. При цьому все одно, що саме між учасниками ділити. Важливо знати, по скільки предметів дістанеться кожному. Дитина дуже швидко це зрозуміє.
Корисна порада
Наочно можна пояснити дитині навіть дроби. Наприклад, якщо є 2 морквини, а зайчиків 4 - майже будь-яка дитина, навіть не замислюючись, відповість, що кожному дістанеться половинка морквини. А якщо зайчиків 8? Тоді половинки треба розділити ще навпіл.