Як полагодити сноуборд.

Катання на сноуборді з засніжених схилів може принести чимало приємних хвилин. От тільки поcле скоєння деяких запаморочливих трюків ви до незадоволення своїм можете виявити, що на лакованій кришці улюбленої дошки з'явилося помітне розшарування. Якщо майстерні поблизу немає, можна успішно відремонтувати спортивний снаряд своїми силами.
Вам знадобиться
  • Епоксидний клей, ніж, струбцини (2-3 штуки), дерев'яні підкладки, ацетон або бензин для знежирення поверхонь, напилок, наждачний папір, гумові рукавички
Інструкція
1
Огляньте сноуборд для визначення виду несправності. Найпоширеніший робочий дефект - утворення зазору між кантом і кришкою (зазвичай це відбувається після удару кантом про жорстке перешкоду). Якщо не усунути зазор, всередину конструкції потрапить волога, яка, розширюючись на морозі, ще більше посилить ситуацію.
2
Розкрийте кришку сноуборда в місці відшарування. Окресліть олівцем область ремонту. Тепер гострим ножем виріжте потрібну ділянку кришки, намагаючись не торкнутися серцевину. За допомогою гострого інструменту (викрутки) підчепите кришку і відокремте її від серцевини.
3
Якщо серцевина чи не зламана, приступайте до приклеювання вирізаного ділянки. Ножем продряпайте кришку уздовж дошки по краях розшарування. Тепер на невеликій відстані від пошкодженої ділянки закріпіть струбцину, щоб при заповненні тріщини клеєм розшарування не пішла далі.
4
Підготуйте епоксидний клей. Для додання складу пластичності додайте в нього пластифікатор (дибутилфталат). За допомогою ножівки по металу або напилка налив із непотрібної залізяки металевих тирси і додайте їх в клейову масу. Місце склеювання обробіть ацетоном або бензином для знежирення і ретельно висушіть.
5
Залийте епоксидний клей в тріщину, проштовхуючи його якнайдалі. Надлишки видалите тампоном, змоченим в розчиннику.
6
Покладіть на місце склеювання шматок поліетиленового пакета, помістіть на нього з обох сторін дерев'яні прокладки і затисніть струбциною. Поліетилен дозволить згодом від'єднати прокладку від дошки, інакше вона може приклеїтися.
7
Після затвердіння клейового складу в місці пошкодження над кантом видовбати частина розбитої серцевини. Затисніть сноуборд з обох сторін струбцинами, щоб не розшарувати дошку по довжині.
8
Заповніть порожнечу клеєм і вкладіть підходить за розміром дерев'яну вставку. Видаліть надлишки клею і затисніть цю ділянку струбциной.
9
Тепер вставте на місце вирізаний на самому початку шматок кришки сноуборда. Знежирте поверхні, просушіть їх, нанесіть клей, прикладіть кришку точно по місцю і остаточно затисніть всю область ремонту струбцинами.
10
Коли клей затвердіє, обробіть поверхню дошки напилком з дрібною насічкою, а потім наждачним папером. Щоб повністю приховати сліди ремонту, нанесіть на місце склейки кольорову перекладну картинку або зробіть аерографію.